بهترین اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن و لیست قیمت

بهترین اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن و لیست قیمت

اتصالات آبیاری قطره‌ای

اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن به اتصالاتی گفته می‌شود که بسیار ساده و در عین حال، کاربردی هستند. همه این اتصالات به سادگی و بدون نیاز به ابزارهای خاصی نصب می‌شوند. سرعت مونتاژ این اتصالات بالاست و در زمان کوتاهی، مجموعه شما را تکمیل می‌کنند.

لوله‌ها و اتصالات آبیاری قطره‌ای به قدری ساده هستند که برای نصب آنها نیازی به تخصص زیاد نیست. از طرف دیر، قیمت این اتصالات نیز مقرون به صرفه است. به همین دلیل با یک سرمایه اندک می‌توان از هدر رفتن آب جلوگیری کرد. این اتصالات به خوبی جلوی هدر رفت آب را می‌گیرند. به همین دلیل هزینه‌های شما به سرعت پایین می‌آید. بدین ترتیب هزینه‌ای که برای خرید این اتصالات کرده‌اید، سریعا جبران خواهد شد. این اتصالات از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری کرده و باغ شما را سرسبز و شاداب می‌کنند.

شاید میزان هدر رفت آب برای منازل چندان اهمیت خاصی نداشته باشد. اما برای کشاورزان و باغداران میزان آب مصرفی اهمیت زیادی دارد. چرا که این عزیزان همواره با آب سر و کار دارند و برای آن هزینه زیادی می‌کنند. به همین دلیل است که صرفه جویی در مصرف آب می‌تواند هزینه‌های آنها را تا حد زیادی کاهش دهد.

در این مقاله از گروه تولیدی اصفهان پلاست با بهترین اتصالات آبیاری پلی اتیلن موجود در ایران و قیمت آنها آشنا خواهید شد. برای اطلاع از دیگر تجهیزات و اتصالات لازم برای آبیاری می‌توانید از دیگر مقالات اصفهان پلاست نیز استفاده کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

انواع و اندازه‌های مختلف اتصالات آبیاری قطره‌ای اصفهان پلاست

انواع و اندازه‌های مختلف اتصالات آبیاری قطره‌ای اصفهان پلاست

اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن دارای تاییدیه جهاد کشاورزی ایران می‌باشد. این اتصالات با نشان ایزو 2000 – 9001 مطابق استانداردهای CE و استانداردهای TUV تولید شده و بهترین کیفیت را دارند. این اتصالات انواع و اندازه‌های مختلفی دارند. با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای می‌شود یک مزرعه یا باغ را پر از محصول کرد. اتصالات آبیاری قطره‌ای معمولا در سایز 16 میلی‌متری هستند. این اتصالات شامل موارد زیر هستند:

 • زانو
 • سه راه
 • رابط
 • اتصال اولیه لوله‌های 16 میلی‌متری
 • واشر اولیه
 • رابط تیپ به تیپ
 • و…

این اتصالات بسیار راحت، ارزان قیمت، سبک و متناسب هستند. اگر همه کشاورزان از این اتصالات آبیاری قطره‌ای بهره ببرند، در حجم آب مصرفی کل کشور تغییر چشمگیری ایجاد خواهد شد.

چرا باید از اتصالات آبیاری قطره‌ای استفاده کنیم؟

سیستم‌های آبیاری قطره‌ای به‌خاطر کاربرد موثر نیروی کارگر و آب دارد، مزایای مختلفی از جمله آگروتکنیکی، آگرونومیکی، اقتصادی و… دارد. به همین دلیل بسیاری از کشاورزان و باغداران از این روش کمک می‌گیرند. سیستم قطره‌ای فقط نصف آب مورد نیاز سیستم آبیاری بارانی و یا سطحی مصرف می‌کنند. بنابراین هزینه آب مصرفی کل به طور چشمگیری با این روش آبیاری کاهش می‌یابد.

در آبیاری قطره‌ای آب از یک شبکه لوله به صورت کم فشار یک الگو از قبل تعیین شده پخش می‌شود. وسیله‌ای که آب را به گیاهان می‌رساند، قطره چکان نامیده می‌شود. قطره چکان‌ها به کمک یک نازل باریک یا به عبارت دیگر، مسیر جریان طویل، میزان فشاری که در شبکه لوله وجود دارد را کاهش می‌دهد. در نتیجه باعث کاهش دبی تخلیه تا تقریبا 4 الی 8 لیتر در هر ساعت می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با انواع انشعابات نیوفیت برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغداری مقاله لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت) را مطالعه بفرمایید.

صرفه جویی در آب

همانطور که متوجه شدید، این اتصالات باعث می‌شوند تا میزان هدر رفت آب کل مجموعه کاهش پیدا کند. این اساسی‌ترین مزیت روش آبیاری قطره‌ای است. البته باز هم این روش اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند هزینه زیادی برای کشاورز بتراشد. بنابراین بهتر است که از اتصالات آبیاری قطره‌ای برای این روش استفاده کنیم.

مثلا در باغ‌های درختان جوان، این روش آبیاری می‌تواند میزان آب مورد نیاز را نصف کند. هر چه درختان مسن‌تر شوند، میزان صرفه جویی سیستم آبیاری قطره‌ای نیز در برابر آنها کم می‌شود.اما باز هم میزان آب مصرفی این روش از روش‌های سطحی و بارانی کمتر است.

هزینه کارگران نیز برای این آبیاری کمتر خواهد بود. چون در سیستم قطره‌ای فقط باید پخش آب تنظیم شود. در نتیجه سیستم کار خود را به صورت روتین ادامه خواهد داد. این تنظیم‌ها به وسیله وسایل و تجهیزات اتوماتیک صورت می‌گیرد. در نتیجه احتیاجی به تعداد زیادی کارگر نیست.

لوله‌های دریچه دار هیدروفلو

لوله‌های هیدروفلو یکی از اعضای خانواده اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن است. این لوله‌ها در اندازه‌های 2 تا 20 اینچ از جنس پلی اتیلن نرم تولید می‌شود. طول رول‌ها بسته به سایز آنها از 50 الی 100 متر و وزن هر رول از 10 الی 100 کیلوگرم متغییر است. به کمک پانچ مخصوص سوراخی به قطر 3 الی 5.3 سانتی‌متر در روی لوله پر آب شده ایجاد می‌شود. دریچه در محل سوراخی که به وسیله پانچ سوراخ شده است، به آسانی نصب می‌گردد. دریچه از دو قسمت بدنه و سر دریچه تشکیل شده است.

خروجی هر دریچه از صفر لیتر کاملا بسته تا 2.5 لیتر کاملا باز قابل تنظیم است. سیستم آبیاری هیدروفلو شامل گیره انتهایی، بست فلزی و دسته در، اتصال گالوانیزه، سه راهی و چهار راهی گالوانیزه و هواگیر می‌باشد. انواع لوله‌ها، دریچه‌ها و بست‌های هیدروفلو از اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن مطابق تصویر زیر هستند:

لوله‌های دریچه دار هیدروفلو

مراحل نصب دریچه‌های هیدروفلو مطابق مراحل زیر می‌باشد:

 1. پهن کردن لوله در طول مسیر مورد نظر
 2. اتصال لوله‌ها به یکدیگر
 3. بستن انتهای لوله
 4. باز کردن جریان آب در لوله

مزایا

 • روش اتصال ساده و راحت
 • تنوع زیاد و سهولت در کار
 • مقاومت بالا در مقابل ترکیبات شیمیایی و کودها
 • مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • سهولت در باز و بستن
 • مقاومت بالا در مقابل پوسیدگی
 • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
 • عمر طولانی و بادوام
 • مقرون به صرفه و ارزان قیمت

برای خرید بهترین اتصالات آبیاری قطره‌ای پلی اتیلن می توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *