اموزش نصب سه راهی پلی اتیلن و بهترین قیمت

اموزش نصب سه راهی پلی اتیلن و بهترین قیمت

اتصالات سه‌ راهي پلي اتيلن چگونه نصب می‌شود؟ + لیست قیمت در سال ۱۴۰۰

سه راهی پلی اتیلن از دیگر اتصالات پلی اتیلنی است که در ایجاد انشعاب نقش دارد. گاهی در لوله کشی‌های صنایع مختلف نیاز است تا ماده انتقالی به 3 جهت مختلف منتقل شود. در نتیجه می‌توان از اتصالاتی به نام سه راهی پلی اتیلن استفاده کرد. این اتصالات سه خروجی دارند. هر خروجی نیز به یک لوله متصل می‌شود. در نهایت هر سه راهی به 3 لوله متصل خواهد بود تا سیالات از جهت‌های مربوطه  منتقل شوند.

این اتصالات از جنس پلی اتیلن هستند. در نتیجه باید به لوله‌های پلی اتیلن نیز متصل شوند. این اتصالات مدتی است که جای اتصالات و لوله‌های فلزی و بوتنی را گرفته‌اند. چرا که مزایای بیشتری را در اختیار کارشناسان قرار می‌دهد.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

سه راهی‌ها و پروژه‌های آبیاری

از سه راهی‌ها در تمام لوله کشی‌های مختلف اعم از آبیاری‌های قطره‌ای یا قطره چکان دار استفاده می‌شود. این سه راهی‌ها می‌توانند مسیر انتقال آب را تغییر دهند.

آبیاری قطره‌ای به روشی از آبیاری گفته می‌شود که آب با فشاری ملایم و ذره ذره به پای گیاهان رسیده می‌شود. آب در این سیستم با استفاده از قطره چکان از شبکه خارج شده و قطره قطره به گیاهان می‌رسد. برخی از افراد این نوع آبیاری را به آبیاری موضعی می‌شناسند. برخی از گیاهان همواره باید آب دریافت کنند. به همین دلیل برای آنها از آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شود.

در این گونه آبیاری‌ها، آب نمی‌تواند همواره مسیر مستقیم را طی کند. بنابراین مهندسین پروژه باید از زانوها و سه راهی‌های پلی اتیلن برای این آبیاری استفاده کنند. در این صورت تمام گیاهان زمین از این آبیاری بهره مند می‌شوند.

مشخصات اتصالات پلی اتیلن و ترکیبات سازنده‌شان

تا قبل از استفاده از متریالی به نام پلی اتیلن، بیشتر لوله‌ها فلزی و یا بوتنی بودند. حمل این لوله‌ها بسیار سخت بود و همچنین مشکلات زیادی برای سایش، زنگ زدگی و… ایجاد می‌کردند. به همین دلیل به مرور زمان ماده شیمیایی به نام پلی اتیلن تولید شد تا لوله‌ها و اتصالات خاصی را با استفاده از آن تولید کنند.

لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن مزایای بسیار زیادی در مقابل لوله‌های فلزی و بوتنی دارند. از اصلی‌ترین مزایای این لوله‌ها در مقابل لوله‌های دیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن کم
 • مقاومت در مقابل فشار و ضربه
 • مقاومت در مقابل سایش
 • مقاومت در برابر مواد و ترکیبات شیمیایی
 • خاصیت جریان پذیری عالی
 • اتصال پذیری راحت

این اتصالات وزن کمتری نسبت به دیگر انواع اتصالات فلزی و… دارند. در نتیجه حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر خواهد بود. این اتصالات در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. استحکامشان نیز بالاست و فشارهای زیادی را نیز می‌توانند تحمل کنند.

این اتصالات در مقابل هر عامل خارجی اعم از ضربه و فشار مقاومت زیادی دارند. بنابراین در یک پروژه با وجود این اتصالات نیازی به خرید مجزای تجهیزات ضد ضربه و… نیست. ضمن اینکه این اتصالات، ضایعات اجزا را می‌توانند به صفر برسانند. این ویژگی دلیل بسیار مهمی برای جایگزین کردن اتصالات پلی اتیلن با انواع اتصالات و لوله‌های فلزی و بتنی است.

از مقایسه این اتصالات پلی اتیلن با دیگر اتصالات متوجه شدند که آنها از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردارند. در نتیجه اتصالات پلی اتیلن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این اتصالات را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

اجزای تشکیل دهنده سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست

اجزای تشکیل دهنده سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست

اتصالات سه راهی همان اتصالات رزوه‌ای هستند. این اتصالات تنها برای ارتباط بین لوله‌های پلی اتیلن استفاده می‌شوند. به طور کلی، اتصالات سه راهی پلی اتیلن از 5 قسمت تشکیل شده است:

 • بدنه
 • سر پیچ
 • اسپلیت رینگ
 • بوشینگ
 • ارینگ

هر یک از این قسمت‌ها باعث می‌شوند تا دو لوله پلی اتیلنی به راحتی به یکدیگر متصل شوند. این اتصال با حرکات سه راهی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، وجود این بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا میزان نشتی آب به حداقل برسد و صفر شود. از طرف دیگر، بخاطر نصب سه راهی این ‌اتصالات، اتصال‌شان ساده است و نیازی به تخصص ندارد. بنابراین سرعت کار بالا رفته و زودتر نتیجه می‌دهد.

هر یک از این بخش‌ها می‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. جنس هر یک از این بخش‌ها در اتصالات سه راهی اصفهان پلاست به شرح زیر می‌باشد:

 • جنس بدنه از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌های گرید
 • جنس سر پیچ از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌های گرید
 • جنس اسپلیت از نوع پلی استال
 • جنس بوشینگ از نوع پلی اتیلن
 • جنس اورینگ از نوع نیتریل رابر

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی 3 اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

نکاتی برای نصب سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست

 • حتما قبل از نصب هر نوع اتصال سه راهی اعم از سه راهی‌ها، باید انتهای لوله را به طور کامل تمیز کنید. سپس قطعات را به ترتیب روی این لوله قرار دهید.
 • قبل از اینکه مهره را محکم کنید، حتما مطمئن شوید که تمامی قطعات به درستی جا افتاده باشند.
 • برای بستن این اتصالات حتما از یک اچار استفاده کنید که دسته آن کوتاه‌تر از 46 سانتی‌متر باشد.
 • این اتصالات نیازی به نوار تفلون ندارند و آب بندی هستند.
 • لوله و اتصالات باید حتما از یک جنس و یک خانواده باشند. پس برای لوله فلزی از اتصالات پلی اتیلن و برای لوله پلی اتیلن از اتصالات فلزی استفاده نکنید. چرا که در این شرایط آبدهی کمتری دارید. نشت آب در این شرایط کمتر است.
 • طرز نصب این اتصالات سه راهی است. بنابراین برای نصب نیازی به دستگاه جوش ندارید.

 آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

مزایای استفاده از اتصالات سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست

مزایای استفاده از اتصالات سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست
 • نصب سریع و راحت
 • بدون نیاز به تخصص برای نصب
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در مقابل کودهای شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از بهترین جنس پلی اتیلن و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • قیمت مناسب و به صرفه
 • سبک و کم وزن
 • در دسترس و خرید آسان
 • قابل سفارش در اندازه‌های مختلف

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید اتصالات سه راهی پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت اتصالات سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع اتصالات سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین اتصالات سه راهی پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات سه راهی پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

برای خرید بهترین اتصالات سه راهی پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: 15 خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

آقای رجبی : ۰۹۱۲۴۳۳۱۷۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *