تایمر آبیاری

استفاده از تایمر آبیاری هوشمند یک گزینه عالی است برای اینکه دیگر  گیاهان شما  دچار تنش آبی نشوند، چه با آبیاری زیاد و چه با آبیاری کم.

با وجود وضعیت منابع آبی در سراسر دنیا کنترل و مدیریت آبیاری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است که یکی از راه های آسان در مدیریت درست منابع، هوشمند سازی آبیاری است.

تایمر آبیاری (Irrigation timer) در واقع  یک دستگاه الکترونیکی و هوشمند است که به شیر آب متصل شده و جهت کنترل زمان و مقدار آبیاری در سیستم‌های آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از تایمر آبیاری قطره ای باغ می‌توان تعیین کرد که در چه زمانی چه مقدار آبی به گیاه برسد.

همچنین این وسیله در فضاهای کوچک مانند تراس، باغچه های کوچک، تعداد زیاد گلدان در منزل و یا روف گاردن قابل استفاده است و باعث ایجاد حس تازگی و طراوت می شود. همچنین دیگر نگران این نیستید که آبیاری گلدان های خود را فراموش کنید.

استفاده درست از این وسیله می تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت، کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری در کشاورزی و باغداری داشته باشد.

تایمر آبیاری با اتصال به سایر اجزای سیستم‌های آبیاری به بهترین شکل مانند یک اپراتور، وظیفه آبرسانی به گیاه را در زمان هایی که شما تعیین کرده اید انجام می دهد.

تایمر آبیاری چگونه کار می کند؟

با متصل شدن تایمر به شیر آب و وصل کردن آن به لوله‌های آبیاری قطره‌ای، عمل آبرسانی گیاهان به راحتی و بدون نیاز به حضور اپراتور صورت می‌گیرد.

برای استفاده از تایمر خانگی آبیاری، در انتهای لوله‌های آبرسانی معمولاً از قطره‌چکان های متناسب با میزان نیاز آبی باغچه، زمین یا گلدان ها استفاده می‌شود.

 برخی از تایمر ها می توانند در چندین ایستگاه آبیاری به صورت اتوماتیک و طبق برنامه از پیش تعیین شده، چند شیر برقی را فرمان دهند و کنترل کنند.

در ایران تایمر مکانیکی یا همان نوع دستی بیشترین تقاضا را دارد (یکی از دلایلش پایین بودن قیمت آن است) اما تایمر دیجیتال آبیاری مدت زمان آبیاری را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند و کار با آن بسیار راحت تر است.

 

مزیت های تایمر آبیاری چیست؟

قبل از خرید تایمر ابیاری بهتر است از مزایا و کاربرد های آن آگاه باشید در ادامه به شما مزیت های این محصول را خواهیم گفت:

  • مهم ترین مزیت استفاده‌ کردن از تایمر هوشمند بودن آن است.
  • محفظه و اجزا تایمر آبیاری ضد آب است .
  • در برابر سرما و گرما و تابش آفتاب مقاوم می باشند.
  • جلوگیری از هدررفت زمان و انرژی جهت آبیاری
  • حفظ مقدار ثابت آب در آبیاری قطره‌ای 
  • جلوگیری از هدر رفت آب اشاره کرد.

نگهداری از تایمر آبیاری هوشمند

نکته قابل توجه برا نگهداری از تایمر در فصول سرد سال است. در ماه های آذر تا بهمن که سردی هوا در بیشترین حالت خود می باشد، امکان یخ زدگی این دستگاه  بسیار بالا است پس بهتر است که در این مدت، از سیستم هوشمند تایمر استفاده نکنید و یا برای جلوگیری از یخ زدگی آن تدبیری بیندیشید.

انواع تایمر آبیاری

این محصول انواع مختلفی دارد که در زیر به آن می پردازیم:

• تایمر آبیاری باتری خور

• تایمر آبیاری برقی

• تایمر آبیاری خورشیدی

• تایمر آبیاری مکانیکی 

قیمت تایمر آبیاری و خرید تایمر آبیاری هوشمند

این محصول انواع مختلفی دارد که می تواند تعیین کننده قیمت باشد در زیر به عوامل دیگری که بر قیمت تاثیر دارد آورده شده است.

قیمت تایمر می تواند نسبت به تعداد ایستگاه ها و خروجی ها، برند، سنسور ها و یا حتی شرایط ارز و بازار متفاوت باشد.

پس برای اطلاع از قیمت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

همچنین جهت خرید تایمر می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما در اصفهان پلاست استفاده کنید.