درپوش تست پلی اتیلن چیست؟ و خرید با بهترین قیمت

درپوش تست پلی اتیلن چیست؟ و خرید با بهترین قیمت

درپوش تست پلی اتیلن چیست؟

درپوش تست پلی اتیلن یکی از مهم‌ترین لوازم مربوط به تأسیسات و شبکه‌های فضلابی است که کاربرد‌های مهم و قابل توجهی دارد. وجود این درپوش در موقعیت‌های مختلف به خصوص در هنگام انجام کار‌های ساخت و سازی از جمله قیرگونی کردن، رنگ کردن، تمیز کاری در محدوده لوله کشی و دریچه فاضلاب ضروری است. عدم توجه به کاربرد آن در این گونه موقعیت‌ها می‌تواند ضرر بزرگی به لوله‌کشی وارد کند.

درپوش تست پلی اتیلن چیست؟

شکل ظاهری این درپوش همانند یک محافظ دایره‌ای شکل است که البته بسته به نوع کاربرد در اشکال و انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

جنس درپوش تست از پلاسیک پلی اتیلن است. همین ویژگی کاربرد‌های فرعی مختلفی به این درپوش اضافه می‌کند. در نتیجه ارزش آن را چند برابر افزایش می‌دهد.

به طور میانگین، سایز این درپوش از پنج تا نه سانتی‌متر است. البته بسته به اندازه سر لوله این سایز متغییر است. امکان اینکه زیر پنج سانتی‌متر و بالای نه سانتی‌متر بیاید وجود دارد.

این درپوش با توجه به موقعیت‌های مختلف برای استفاده، در سه نوع مختلف وجود دارند. معمولی، نیمه قوی، فشار قوی. این تقسیم‌بندی به واسطه فشار آب لوله انجام شده است که توجه به آن هنگام خرید درپوش بسیار مهم است. عدم توجه به این نکته می‌تواند موجب جدا شدن ناگهانی درپوش توسط فشار آب شود.

کاربرد درپوش تست پلی اتیلن

در ادامه برای اینکه بتوانید بهتر لزوم استفاده از درپوش تست را درک کنید، کاربرد‌های این درپوش را به صورت کامل شرح دادیم. همچنین تمام موقعیت‌هایی که ممکن است این درپوش مورد استفاده قرار بگیرد را بررسی کردیم.

هنگام قیرگونی و رنگ کردن نواحی دریچه فاضلاب و لوله کشی

درپوش تست پلی اتیلن

اگر قصد دارید در نواحی دریچه فاضلاب و لوله کشی کار‌های قیرگونی و رنگ کردن و یا کار‌هایی از این دست انجام بدهید، وجود یک درپوش تست در این موقعیت لازم و ضروری است.

این گونه کار‌ها معمولا با ورود مواد رنگی و شیمیایی به داخل فاضلاب و یا لوله‌ها همراه است که موجب گرفتگی آن‌ها، آلوده شدن کناره‌های لوله و در کل دیگر پیامد‌های جانبی می‌شود.

وجود یک درپوش در سر دریچه‌ها و لوله‌ها می‌تواند از ورود رنگ و دیگر مواد شیمیایی به داخل لوله‌ها جلوگیری کند و مانع خرابی و یا آلودگی لوله‌ها شود.

هنگام انجام کار‌های بنایی در کنار فاضلاب و لوله‌ها

این موقعیت هنگامی پیش می‌آید که شما قصد دارید در کف حمام، آشپزخانه و یا به طول کلی در کنار یک مجموعه لوله کشی و فاضلاب سرامیک نصب کنید، گچ کاری کنید و یا هر کار بنایی دیگر انجام دهید.

هرچقدر که با دقت این گونه اعمال را انجام دهید، بازهم امکان ورود مصالح ساختمانی و یا مواد زائد به داخل لوله پلی اتیلن وجود دارد که در نتیجه موجب انسداد و گرفتی لوله می‌شود.

گذاشتن درپوش تست پلی اتیلن در هنگام انجام کار‌های ساخت و سازی و بنایی، می‌تواند فضای ایمن‌تری برای لوله‌ها و شبکه فاضلاب ایجاد کند.

هنگام تمیزکاری و شست و شو در نواحی لوله کشی

فرض کنید روی سطوح بیرونی لوله و یا کف محدوده دریچه فاضلاب جرم گرفته است. آنها نیاز به شست و شو و تمیز کاری دارند. در این موقعیت شما به ناچار مجبور به استفاده از مواد شیمیایی غلیظ برای شست و شو می‌شوید. در این صورت اگر دریچه فاضلاب و یا لوله کشی باز باشد، این مواد شیمیایی به داخل لوله نفوذ پیدا می‌کند و ممکن است دچار پوسیدگی و خوردگی لوله شود.

در این صورت بازهم وجود یک درپوش برای دریچه لوله ضروری می‌شود. این ابزارها خیال شما را هنگام تمیز کاری راحت‌تر می‌کند.

حتی یک گرد گیری کوچک در نواحی لوله‌کشی نیاز به گذاشتن درپوش دارد. درپوش می‌تواند از ورود و تجمع گرد و خاک به داخل لوله و در نتیجه گرفتگی لوله پلی اتیلن یا فاضلاب جلوگیری کند.

هنگام تست فشار و کارکرد لوله

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های درپوش تست پلی اتیلن که اهمیت بسیار زیادی دارد، تست عملکرد لوله هنگام نصب یک لوله جدید است.

هنگام تعویض لوله‌ها و یا نصب یک لوله جدید، باید قبل از استفاده مداوم از آن، عملکرد لوله را تست کنیم و مشکلات آن را برطرف کنیم. اگر عملکرد لوله مناسب نبود، برای آن جایگزین مناسب‌تری انتخاب کنیم.

به این منظور، از درپوش تست استفاده می‌کنیم. برای مدتی کوتاه آب را داخل آن جریان می‌دهیم تا متوجه تمام نکات جانبی لوله‌کشی و یا مشکلات احتمالی شویم. اگر لوله مناسب نبود، آن را تعویض کنیم.

منظور از تست عملکرد لوله، اندازه‌گیری فشار داخلی و هماهنگ سازی آن با نوع لوله است. این مسئله موضوع بسیار مهمی در هنگام نصب یک لوله جدید است.

تست هیدرواستاتیک به منظور اطمینان از مناسب بودن و ایمن بودن آب بندی لوله نیز از مواردی است که باید هنگام تست عملکرد لوله به آن توجه شود.

همچنین برای آشنایی با انواع پلی اتیلن تحت فشار می‌توانید مقاله لوله پلی اتیلن تحت فشار چیست و بهترین جنس آن اصفهان پلاست را مطالعه کنید.

ویژگی‌های درپوش تست پلی اتیلن

درپوش تست پلی اتیلن

درپوش تست پلی اتیلن از جنس پلاستیک پلی اتیلن است. پلی اتیلن، ترکیب شیمیایی پر کاربردی است. این ترکیب در برابر پوسیدگی بر اثر برخورد مواد شیمیایی مقاوم است و مانع خرابی درپوش می‌شود.

با توجه به انواع مختلف معمولی، نیمه قوی و یا فشار قوی درپوش تست، این درپوش در برابر فشار آب مقاوم است و ایمنی بسیار بالایی دارد و مانع ترشح مواد و یا آب به بیرون از لوله می‌شود.

وزن این درپوش با توجه به اندازه کوچک آن بسیار سبک است. به همین دلیل در نصب آن به مشکل خاصی بر نخواهید خورد و به راحتی می‌توانید آن را روی دریچه لوله یا فاضلاب قرار دهید.

این درپوش به واسطه اندازه‌های مختلف قطر دریچه لوله، سایز‌های مختلفی دارد.همین ویژگی شما را در انتخاب‌های بهتر هنگام خرید کمک می‌کند.

ویژگی‌های درپوش تست پلی اتیلن در یک نگاه

  • جنس آن از پلاستیک پلی اتیلن است
  • مقاوم در برابر فشار آب
  • وزن سبک
  • نصب بسیار آسان و بدون نیاز به ابزار خاص
  • ایمن بودن هنگام استفاده
  • ضد خرابی و یا پوسیدگی ناشی از برخورد مواد شیمیایی
  • موجود بودن در سایز‌های مختلف
  • قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه

با توجه به مطالب گفته شده، شما به خوبی با مفهوم درپوش تست پلی اتیلن و کاربرد‌های مهم آن آشنا شدید. به طور کلی این درپوش بسیار پر کاربرد است. قطعا موقعیتی پیش می‌آید که به آن نیاز پیدا می‌کنید تا دریچه لوله را برای مدت لازمی ببنید و در نتیجه از انسداد لوله یا فاضلاب جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *