کاربرد اتصالات فشار قوي پلي اتيلن در صنایع و چگونگی نصب

کاربرد اتصالات فشار قوي پلي اتيلن در صنایع و چگونگی نصب

اتصالات فشار قوي

اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست بسیار محبوب و پر طرفدار هستند. این اتصالات همانطور که از نامشان پیداست، می‌توانند سطح بالایی از فشار را تحمل کنند.این لوله‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. آنها معمولا فشارهای PE80 و یا PE100 را که معادل فشارهای 10 یا 16 اتمسفر می‌باشد، تحمل می‌کنند. اما بیشترین فشاری که می‌توانند تحمل کنند 32 اتمسفر است. به همین دلیل است که آنها را اتصالات فشار قوی پلی اتیلن می‌نامند.

 

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.


همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن به صفحه فیلتر دیسکی مراجعه کنید، اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

مشخصات اتصالات پلی اتیلنی اصفهان پلاست

قبل از آنکه به سراغ معرفی ویژگی‌های اتصالات فشار قوی پلی اتیلنی برویم، می‌خواهیم ابتدا با مفهوم پلی اتیلن و فراورده‌های آن آشنا شویم.

 

اتصالات پلی اتیلن در مقابل هر عامل خارجی اعم از ضربه و فشار مقاومت زیادی دارند. بنابراین در یک پروژه با وجود این اتصالات نیازی به خرید مجزای تجهیزات ضد ضربه و… نیست. ضمن اینکه این اتصالات، ضایعات اجزا را می‌توانند به صفر برسانند. این ویژگی دلیل بسیار مهمی برای جایگزین کردن اتصالات پلی اتیلن با انواع اتصالات و لوله‌های فلزی و بتنی است.

 

اتصالاتی که از جنس پلی اتیلن هستند،  وزن کمتری نسبت به دیگر انواع اتصالات فلزی و… دارند. در نتیجه حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر خواهد بود. این اتصالات در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. از طرف دیگر، استحکام خوبی دارند و دارای قابلیت تحمل انواعی از تنش‌های کششی و فشارهای مختلف را دارند.

 

اتصالات پلی اتیلن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این اتصالات را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

 

سطح درونی لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلنی صاف است و زبری خیلی کمی دارند. به همین دلیل سیالات درون آن به سرعت حرکت می‌کنند و این به‌خاطر ضریب زبری اتصالات که معادل 0.007 است، می‌باشد. محیط‌های اسیدی و بازی و بسیاری از محلول‌های شیمیایی دیگر نمی‌توانند بر اتصالات پلی اتیلن تاثیر بگذارند. این امر یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این اتصالات است. در استانداردهای لوله و اتصالات می‌توانید لیست کامل موادی که توانایی تاثیر گذاری بر این اتصالات را ندارند مشاهده کنید. همچنین به راحتی نیز به هم متصل می‌شوند.

اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست

حال که با مفهوم پلی اتیلن آشنا شدید، بهتر می‌توانید کاربرد و خصوصیات اتصالات فشار قوی را متوجه شوید. همانطور که گفته شد، فشار آب و فشار وارده بر دیواره لوله‌ها و اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست معادل 10 تا 32 اتمسفر می‌باشد. یعنی این لوله‌ها می‌توانند مایعات و سیالاتی با فشارهای بسیار بالا در مکان‌هایی که سطح ناصافی دارند را منتقل کنند. از همین رو به آنها لوله‌های فشار قوی گفته می‌شود.

 

محبوبیت این لوله‌ها بسیار بالاست. به دلیل مقاومت بالایی که این لوله ها دارند در صنایع مختلف و حمل و انتقال انواع سیالات به کار برده می‌شوند. ساختار آنتی UV این لوله‌ها و اتصالات نیز در کاربردشان موثر است. چرا که این خاصیت باعث دوام بالاتر آنها می‌شود. ساختار آنتی UV باعث می‌شود تا لوله و اتصالات به مرور زمان از مواجهه با نور و اشعه خورشید پوسیده نشوند. در نتیجه دیرتر از بین می‌روند. شما برای شناخت لوله‌های فشار قوی باید بدانید که آنها عمدتا به رنگ آبی هستند که در دو طرف خود خطوط آبی رنگ دارند.

 

اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید می‌توانید به صفحه فروش اتصالات پلی اتیلن مراجعه کنید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.  

اتصالات و لوله‌های فشار قوی عمدتا چه موادی را منتقل می‌کنند؟

همانطور که می‌دانید، وظیفه اصلی لوله‌کشی‌های مختلف انتقال مواد است. اما برخی مواقع اسیدها و ترکیبات خاصی با لوله‌ کشی‌ها منتقل می‌شوند که نیاز به تجهیزات و لوله‌های خاصی برای انتقال دارند. چون همواره انتقال مایعات همچون انتقال آب آشامیدنی عاری از خطرات شیمیایی و واکنشات مختلف نیست. به همین دلیل است که از آنها در صنایع خاصی همچون موارد زیر استفاده می‌شود:

 

  • انتقال گازهای طبیعی
  • انتقال فاضلاب‌های صنعتی
  • انتقال فاضلاب‌های شهری و روستایی

اتصالات و لوله‌های فشار قوی عمدتا در چه نوع آبیاری‌های استفاده می‌شوند؟

این اتصالات و لوله‌ها در انواعی از آبیاری‌های تحت فشار کاربرد دارند. آبیاری تحت فشار شامل موارد زیر است:

  • آبیاری تحت فشار متحرک
  • آبیاری تحت فشار قطره‌ای
  • آبیاری تحت فشار بارانی
  • آبیاری تحت فشار با شبکه‌های زهکشی
  • سیستم‌های مایعات

 

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

قابلیت تحمل فشارهای بالا در اتصالات و لوله‌های فشار قوی پلی اتیلن

ماکسیمم فشاری که لوله‌ها و اتصالات فشار قوی پلی اتیلن می‌توانند متحمل شوند 32 اتمسفر است. این فشار بسیار بالاست و به همین دلیل است که از این لوله‌ها در صنایع مختلف و حیاتی استفاده می‌شود. علت این حجم از تحمل فشار این است که این لوله‌ها در ضخامت‌های متفاوت و با ترکیبات مستحکمی تولید می‌شوند. قطرهای داخلی و خارجی‌شان نیز متفاوت است. در نتیجه مشتری می‌تواند بر حسب نیاز خود محصول مورد نظر را سفارش دهد.  خصوصیات اتصالات و لوله‌های فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست

مزیت و ویژگی‌های این اتصالات بسیار زیاد است. همین مسئله نیز محبوبیت آنها را بالا برده است. از دلیل محبوبیت و پر طرفدار بودن این لوله‌ها کاربردهای متفاوتی است که در صنایع مختلف دارند. این لوله‌ها و اتصالات فشار قوی در دنیای امروز به خوبی جایگزین لوله‌های فلزی و بتنی شده‌اند.

 

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این محصولات، وزن سبک و قابلیت حمل راحت‌شان است. شاید با شنیدن کلمه فشار قوی، به یاد ضخامت زیاد بدنه و در نتیجه وزن بالای لوله‌ها و اتصالات افتاده باشید. اما همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم، این اتصالات از جنس پلی اتیلن هستند. پلی اتیلن نیز ماده‌ای سبک و قابل حمل است. به همین دلیل این اتصالات به سادگی حمل می‌شوند.

 

دیگر ویژگی خاص و مطلوب اتصالات فشار قوی این است که سردی هوا و هوای منفی 70 درجه را می‌توانند تحمل کنند همچنین آنها می‌توانند تا گرمای 80 درجه سانتیگراد را متحمل شوند. آنها در مقابل رانش زمین و زلزله نیز مقاوم هستند. فشارهای مکانیکی از داخل و خارج نیز نمی‌توانند باعث سایش یا پوسیدگی آنها شوند. در نتیجه در مقابل اسیدها و بازهای بسیار قوی نیز دچار مشکل نخواهد شد.

خرید اتصالات فشار قوی پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

 

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین اتصالات فشار قوی پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات فشار قوی پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

 

برای خرید بهترین اتصالات فشار قوی پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

 

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *