معرفی لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت

لوله پلی اتیلن چیست | لیست قیمت لوله پلی اتیلن در سال 99

لوله‌های پلی اتیلن همانطور که از اسم آن بر می‌آید، لوله‌ای است که از جنس موادی شیمیایی به نام پلی اتیلن است. این مواد به لوله‌هایی که از این جنس هستند، خواص منحصر به‌فردی می‌بخشد که باعث می‌شود این لوله‌ها در صنعت از طرفداران زیادی برخوردار باشد.

لوله‌های پلی اتیلن از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند. این لوله‌ها کیفیت بالایی دارند و قابل اطمینان‌ هستند. اتصالات پلی اتیلن به راحتی بارگیری می‌شوند. از آنجا که وزن این لوله‌ها پایین است، به راحتی حمل و نقل می‌شوند. نصب این لوله‌ها بسیار آسان است. به همین دلیل است که استفاده از لوله‌های پلی اتیلن در هر پروژه‌ای بهترین انتخاب به حساب می‌آید.

لوله پلی اتیلن شعاع خمش مناسبی دارد و در دمای پایین نیز می‌تواند مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. مقاومت آن‌ها در مقابل فشار و ضربه بی‌نظیر است. این لوله‌ها در محیط‌های بازی و اسیدی و در مقابل بسیاری از مواد شیمیایی و محلول‌ها مقاومت بسیار عالی دارند.

این اتفاق نیز یکی از دلایل اصلی است که باعث می‌شود افراد استفاده از این لوله‌ها را بر هر چیز دیگری ترجیح دهند. در این مقاله از گروه تولیدی اصفهان پلاست با بهترین لوله‌های پلی اتیلنی موجود در ایران و قیمت آنها آشنا خواهید شد. برای اطلاع از دیگر تجهیزات و اتصالات لازم برای آبیاری می‌توانید از دیگر مقالات اصفهان پلاست نیز استفاده کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ترکیبات لوله‌های پلی اتیلن

مواد و ترکیباتی که برای تولید لوله‌ پلی اتیلن استفاده می‌شوند، با دیگر مواد پلی اتیلنی که در دیگر اتصالات به کار می‌رود، متفاوت است. پلی اتیلن در گریدها و انواع مختلفی وجود دارد که هر یک ازآنها هم کاربرد خود را دارند. یعنی در ساخت مواد مختلفی استفاده می‌شوند که یکی از آنها لوله‌ پلی اتیلن است.

این مواد دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که در ادامه می‌توانید با تک تک آنها آشنا شوید:

۱. وزن کم

این لوله‌ها وزن کمتری نسبت به دیگر لوله‌های بتنی و فولادی دارند. در نتیجه حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر خواهد بود. این لوله‌ها در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. از طرف دیگر، استحکام خوبی دارند و دارای قابلیت تحمل انواعی از تنش‌های کششی و فشارهای مختلف هستند. انعطاف پذیری بالایی نیز دارند.

۲. مقاوم در مقابل فشار و ضربه

لوله‌های پلی اتیلن در مقابل هر عامل خارجی اعم از ضربه و فشار مقاومت زیادی دارند. بنابراین در یک پروژه با وجود این لوله‌ها نیازی به خرید مجزای تجهیزات ضد ضربه و… نیست. ضمن اینکه این لوله‌ها، ضایعات اجرا را می‌توانند به صفر برسانند. این ویژگی دلیل بسیار مهمی برای جایگزین کردن لوله و اتصالات پلی اتیلن با انواع اتصالات و لوله‌های فلزی و بتنی است.

۳. مقاومت لوله‌های پلی اتیلن در سایش

مقاومت در سایش لوله‌های پلی اتیلن

در نتیجه‌ی مقایسه این لوله‌های پلی اتیلن با دیگر لوله‌ها متوجه شدند که این لوله‌ها از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردارند. در نتیجه لوله‌های پلی اتیلن و اتصالات آن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این لوله‌ها را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

۴. مقاوم در برابر مواد شیمیایی

محیط‌های اسیدی و بازی و بسیاری از محلول‌های شیمیایی دیگر نمی‌توانند بر لوله‌های پلی اتیلن تاثیر بگذارند. این امر یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این لوله‌هاست. در استانداردهای لوله و اتصالات می‌توانید لیست کامل موادی که توانایی تاثیر گذاری بر این لوله‌ها را ندارند مشاهده کنید.

۵. خاصیت جریان پذیری عالی

سطح درونی لوله‌ها و اتصالات این لوله‌ها صاف است و زبری خیلی کمی دارند. به همین دلیل سیالات درون آن به سرعت حرکت می‌کنند و این به‌خاطر ضریب زبری لوله که معادل ۰.۰۰۷ است، می‌باشد.

۶. اتصال پذیری راحت

این لوله‌ها معمولا به دو صورت کلافی و شاخه‌ای می‌باشند. کلاف‌ها در اندازه‌های پایین موجود هستند و باعث صرفه جویی هزینه اتصال‌شان می‌شود. اما لوله‌های پلی اتیلن شاخه‌ای روش‌های مختلفی برای اتصال دارند. اتصالات تولید شده در شرکت اصفهان پلاست تنوع بالایی دارند و به راحتی در پروژه نصب و اجرا می‌شوند. بنابراین می‌توانند کاملا یک سیستم حرفه‌ای را برای خط لوله پلی اتیلن اجرا کنند.

۷. اتصالات متنوع لوله‌های پلی اتیلن

خطوط این لوله‌ها در پروژه‌های مختلف به اتصالات پلی اتیلنی نیاز دارند. این اتصالات با توجه به نوع کاربرد و پروژه فرق خواهد کرد. ابعاد و اندازه اتصالات جوشی این لوله‌ها طبق سفارشات مشتری تولید می‌شود. موارد آنها هم در فاضلاب‌ها، مواد شیمیایی، اسیدی، آبرسانی و نفتی می‌باشد. با توجه به مقایسه این لوله‌ها با اتصالات فولادی و چدنی، لوله‌های پلی اتیلنی مقرون به صرفه‌تر هستند.

انواع لوله‌های پلی اتیلن :

لوله‌ پلی اتیلن تک جداره :

این لوله‌ها از جمله لوله‌های پلیمری هستند که می‌شود از آنها با قطرهای مختلف و در فشارهای ۲ تا ۴۰ بار استفاده کرد. خصوصیات انحصاری این لوله‌ها در مقایسه با انواع دیگرشان باعث شده است تا به سرعت بین مردم محبوبیت پیدا کرده و در پروژه‌های مختلف استفاده شوند.

لوله‌ پلی اتیلن دوجداره کاروگیت  :

این لوله‌ها به عنوان لوله‌های کاروگیت هم شناخته می‌شوند. این لوله‌ها دارای دو جداره هستند که یکی خارجی و دیگری داخلی است. لایه‌ی خارجی شکل موج دار داشته و به عبارت دیگر حلقه حلقه هستند. لایه دیگر سطح صافی دارند که برای عبور سیالات با محتویات فاضلابی اسیدی و بازی و پس‌آب‌های صنعتی استفاده می‌شوند.

لوله‌ پلی اتیلن اسپیرال :

لوله‌های اسپیرال، لوله‌های کاروگیتی هستند که به روش متفاوت‌تری تولید می‌شوند. سایز لوله‌های اسپیرال تقریبا بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌متر بوده و به صورت جوش لب به لب (اکستروژنی) به هم وصل می‌شوند. این لوله‌ها استحکام بسیار بالایی دارند. فشار حلقوی این لوله‌ها می‌تواند برابر با ۱۶ کیلو نیوتن، ۳۱.۵ یا ۶۴ کیلو نیوتن باشد. این فشار بال ضخامت کنگره‌ها ارتباط مستقیمی دارد.

 

همچنین برای آشنایی با انواع پلی اتیلن تحت فشار می‌توانید مقاله لوله پلی اتیلن تحت فشار چیست و بهترین جنس آن اصفهان پلاست را مطالعه کنید.

موارد استفاده لوله پلی اتیلن

کاربرد لوله‌های پلی اتیلنی
 • شبکه‌ آبرسانی شهری
 • شبکه آبرسانی روستایی
 • شبکه فاضلابی شهری
 • شبکه فاضلابی روستایی
 • شبکه‌ گاز رسانی
 • شبکه زه‌کشی
 • سیستم مایعات و فاضلاب صنعتی
 • شبکه آبیاری تحت فشار قطره‌ای
 • شبکه آبیاری تحت فشار بارانی
 • سیستم‌های آبیاری متحرک
 • پوشش کامل کابل‌های مخابراتی و فیبرهای نوری
 • پوشش کابل برق
 • پوشش لوله فلزی
 • استفاده به عنوان کانال تهویه
 • سیستم لایرویی
 • انتقال مایعات و مواد شیمیایی
 • انتقال پسماندهای صنعتی طبق اصول استاندارد

قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای :

 

قیمت لوله پلی اتیلن کلافی :

برای خرید بهترین لوله‌های پلی اتیلنی و اطلاع از قیمت آنها می‌توانید با گروه تولیدی اصفهان پلاست ارتباط گرفته و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09121226650