معرفی بوشن ماده پلي اتيلن و انواع آن

معرفی بوشن ماده پلي اتيلن و انواع آن

انواع بوشن ماده پلي اتيلن و مشخصات آن + لیست قیمت در سال ۱۴۰۰

بوشن چیست؟ بوشن‌ها نوعی از اتصالات هستند که به جنس‌های مختلف تولید می‌شود. برخی از بوشن‌ها از جنس پلی اتیلن و برخی دیگر از جنس فلز یا بوتن می‌باشند. هر کدام از این اتصالات می‌تواند تنها به لوله هم جنس خود متصل شود. درباره بوشن ماده پلی اتیلن چه می‌دانید؟

بوشن یک قطعه پلی اتیلنی است که سرتاسر خود رزوه دارد. لبه‌های ابتدایی و انتهایی آن به دو لوله متصل می‌شود تا دو لوله به هم وصل شوند. هر لوله‌ای بلندی خاص خود را دارد و نمی‌توان لوله‌ای تولید کرد که برای کل پروژه طول کافی داشته باشد. در نتیجه بوشن‌ها لوله‌ها را به هم وصل می‌کنند تا لوله کشی ادامه داشته باشد. این اصلی‌ترین کاربرد بوشن ماده پلی اتیلن است.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع بوشن ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن یک ماده شیمیایی مقاوم و کم وزن است که در صنایع بسیاری اعم از لوله سازی نقش دارد. لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن مزایای بسیار زیادی در مقابل لوله‌های فلزی و بوتنی دارند. از اصلی‌ترین مزایای این لوله‌ها در مقابل لوله‌های دیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن کم
 • مقاومت در مقابل فشار و ضربه
 • مقاومت در مقابل سایش
 • مقاومت در برابر مواد و ترکیبات شیمیایی
 • خاصیت جریان پذیری عالی
 • اتصال پذیری راحت

این اتصالات وزن کمتری نسبت به دیگر انواع اتصالات فلزی و… دارند. در نتیجه حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر خواهد بود. این اتصالات در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. استحکامشان نیز بالاست و فشارهای زیادی را نیز می‌توانند تحمل کنند.

این اتصالات در مقابل هر عامل خارجی اعم از ضربه و فشار مقاومت زیادی دارند. بنابراین در یک پروژه با وجود این اتصالات نیازی به خرید مجزای تجهیزات ضد ضربه و… نیست. ضمن اینکه این اتصالات، ضایعات اجزا را می‌توانند به صفر برسانند. این ویژگی دلیل بسیار مهمی برای جایگزین کردن اتصالات پلی اتیلن با انواع اتصالات و لوله‌های فلزی و بتنی است.

از مقایسه این اتصالات پلی اتیلن با دیگر اتصالات متوجه شدند که آنها از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردارند. در نتیجه اتصالات پلی اتیلن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این اتصالات را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

انواع بوشن ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست

اتصالات پیچی همان اتصالات رزوه‌ای هستند. این اتصالات تنها برای ارتباط بین لوله‌های پلی اتیلن استفاده می‌شوند. به طور کلی، بوشن ماده پلی اتیلن از 5 قسمت تشکیل شده است:

 • بدنه
 • سر پیچ
 • اسپلیت رینگ
 • بوشینگ
 • ارینگ

هر یک از این قسمت‌ها باعث می‌شوند تا دو لوله پلی اتیلنی به راحتی به یکدیگر متصل شوند. این اتصال با حرکات پیچی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، وجود این بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا میزان نشتی آب به حداقل برسد و صفر شود. از طرف دیگر، بخاطر نصب پیچی این ‌اتصالات، اتصال‌شان ساده است و نیازی به تخصص ندارد. بنابراین سرعت کار بالا رفته و زودتر نتیجه می‌دهد.

هر یک از این بخش‌ها می‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. جنس هر یک از این بخش‌ها در بوشن ماده اصفهان پلاست با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال جنس بدنه از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌ های گرید و جنس سر پیچ از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌ های گرید می‌باشد. جنس اسپلیت از نوع پلی استال، جنس بوشینگ از نوع پلی اتیلن و جنس اورینگ از نوع نیتریل رابر است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی 3 اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

برای نصب اتصالات بوشن ماده پلی اتیلن چه نکاتی را رعایت کنیم؟

حتما قبل از نصب هر نوع اتصال پیچی، باید انتهای لوله را به طور کامل تمیز کنید. سپس قطعات را به ترتیب روی این لوله قرار دهید. قبل از اینکه مهره را محکم کنید، حتما مطمئن شوید که تمامی قطعات به درستی جا افتاده باشند. برای بستن این اتصالات حتما از یک اچار استفاده کنید که دسته آن کوتاه‌تر از 46 سانتی‌متر باشد. این اتصالات نیازی به نوار تفلون ندارند و آب بندی هستند. لوله و اتصالات باید حتما از یک جنس و یک خانواده باشند. پس برای لوله فلزی از اتصالات پلی اتیلن و برای لوله پلی اتیلن از اتصالات فلزی استفاده نکنید. چرا که در این شرایط آبدهی کمتری دارید. نشت آب در این شرایط کمتر است. طرز نصب این بوشن ماده است. بنابراین برای نصب نیازی به دستگاه جوش ندارید.

 آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

چرا باید از بوشن ماده پلی اتیلن در پروژه استفاده کنیم؟

چرا باید از بوشن ماده پلی اتیلن در پروژه استفاده کنیم؟
 • نصب سریع و راحت
 • بدون نیاز به تخصص برای نصب
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در مقابل کودهای شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از بهترین جنس پلی اتیلن و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • قیمت مناسب و به صرفه
 • سبک و کم وزن
 • در دسترس و خرید آسان
 • قابل سفارش در اندازه‌های مختلف

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید بوشن ماده پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت بوشن ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع بوشن ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین بوشن ماده پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین بوشن ماده پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

برای خرید بهترین بوشن ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: 15 خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

آقای رجبی : ۰۹۱۲۴۳۳۱۷۲۹

ایمیل:  info@esfahanplast.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *