نحوه بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن

نحوه بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن

نحوه بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن

بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن به چه صورت است؟ این نوع اتصالات از جمله اتصالات بسیار کاربردی و پر مصرف در صنعت لوله کشی و پروژه‌های آبیاری و آب رسانی می‌باشد. اتصالات پیچی پلی اتیلن از قطعات مختلف و خاصی تشکیل شده‌اند. از آنجا که بستن و نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن به صورت پیچی می‌باشد، بنابراین نصب آنها نیاز به تخصص و ابزار خاصی ندارد. در نتیجه شما به راحتی می‌توانید این وسایل مهم را در پروژه خود نصب کنید. تنها نکته مهم در این زمینه این است که از قبل با بخش‌های مختلف و طریقه بستن پیچی این نوع اتصالات پلی اتیلن آشنا باشید. د این صورت است که به تنهایی و بدون نیاز به ابزارهای تخصصی و خاص می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با نحوه بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

اتصالات پیچی پلی اتیلن و بخش‌های مختلف آنها

پروژه‌های آب رسانی و آبیاری از جمله اقدامات مهم شهری و کشاورزی می‌باشد. لوله‌ کشیهای مختلف می‌تواند مایعات و ترکیبات مختلف را از یک محل به محل دیگر به صورت مداوم و یا غیر مداوم منتقل کند. پیدایش این صنعت زحمت بسیاری از کشاورزان را تا حد زیادی کم کرد. چرا که تا پیش از آن، آبیاری زمین‌های کشاورزی به صورت سنتی انجام می‌شد. اما با وجود لوله کشی‌هایی که امروزه انجام می‌شوند، این فرایند بسیار ساده‌تر شده است.

در این پروژه‌ها از اتصالات مختلفی استفاده می‌شود. اما اصلی ترین تجهیزاتی که در این میان باید دخیل باشند، لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن می‌باشد. پلی اتیلن ماده‌ای سبک و در عین حال مقاوم است که دوام بالایی دارد. در نتیجه در فاصله زمانی کم دچار آسیب نمی‌شود. به همین دلیل است که بیشتر تجهیزات و لوله‌های آبیاری از این جنس هستند تا نیازی به بررسی‌ها و ترمیم‌های مداوم سیستم لوله کشی نباشد. این کار می‌تواند هزینه و زحمت زیادی برای مهندسین پروژه و کشاورزان داشته باشد. بنابراین استفاده از ترکیبات ساخته شده از پلی اتیلن بهترین گزینه است.

تجهیزات و اتصالات پیچی پلی اتیلن نیز از انواع مهم این نوع اتصالات هستند که نصب بسیار راحت و ساده‌ای دارند. این اتصالات دارای رزوه هستند که به لوله‌ها پیچ شوند. به همین دلیل برای نصب آنها نیاز به مهارت و تخصص خاصی نیست. هر یک از اتصالات پیچی پلی اتیلن دارای بخش‌های زیر است و شما برای نصب و بستن آنها لازم است که با این بخش‌ها و جنس‌شان آشنا باشید:

بخش‌های مختلف اتصالات پیچی پلی اتیلن

ابتدا به جدول زیر توجه کنید:

بخش‌های مختلف اتصالات پیچی پلی اتیلن

هر یک از اتصالات پیچی پلی اتیلت اصفهان پلاست از بخش‌های زیر تشکیل شده است. هر یک از این بخش‌ها می‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. یعنی از متریال مختلفی تهیه شده باشند: (ترتیب بخش‌ها بر اساس تصویر زیر می‌باشد)

 1. اورینگ (جنس اورینگ از نوع نیتریل رابر)
 2. بوشینگ (جنس بوشینگ از نوع پلی اتیلن)
 3. اسپلیت رینگ (جنس اسپلیت از نوع پلی استال )
 4. بدنه و سر پیچ (جنس بدنه از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع های گرید)

بخش‌های مختلف اتصالات پیچی پلی اتیلن

هر یک از این قسمت‌ها در اتصال بخش‌های مختلف و اتصالا لوله‌ها به اتصالات پیچی نقش دارند. یعنی باعث می‌شوند تا آنها به راحتی به یکدیگر متصل شوند. این اتصال با حرکات پیچی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، وجود این بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا میزان نشتی آب به حداقل برسد و صفر شود. در این نوع اتصالات نیازی به نواربندی برای جلوگیری از نشتی نیست. چون تمام این تجهیزات در جلوگیری از نشتی نقش خاص خود را دارند. از طرف دیگر، بخاطر نصب پیچی این اتصالات، نصب‌شان ساده است و نیازی به تخصص ندارد. بنابراین سرعت کار بالا رفته و زودتر به نتیجه می‌رسد.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی 3 اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

انواع مختلف اتصالات پیچی پلی اتیلن

پروژه‌های آبیاری و آبرسانی که سایز مورد نیاز آنها کمتر از 125 میلی‌متر باشد، می‌توانند از این اتصالات پیچی پلی اتیلن استفاده کنند. البته قیمت آنها در مقایسه با اتصالات جوشی تا حدی بیشتر است. این تفاوت قیمت دلایل زیادی دارد. چون نصب اتصالات پیچی از جوشی ساده‌تر است و هزینه مجزایی برای جوشکاری ندارد. حمل و نقل آنها نیز ساده‌تر و سریع‌تر صورت می‌گیرد. سرعت نصب آنها نیز بیشتر است. بنابراین، این اتصالات هزینه‌ی بیشتر و زحمت کمتری دارند.

نکته قابل توجه دیگری که از مقایسه اتصالات پیچی و جوشی بدست می‌آید این است که این اتصالات را می‌توان مجدد استفاده کرد. چرا که این اتصالات را می‌توان به هر دلیلی از پروژه جدا کرد. آنها با استفاده از پیچ و رزوه به یکدیگر متصل شده‌اند. بنابراین قابلیت جدا شدن و باز شدن را نیز دارند. اما اتصالات جوشی این چنین نیستند. آنها با استفاده از جوشکاری به سیستم آبیاری وصل می‌شوند. در نتیجه نمی‌توان آنها را مجددا مورد استفاده قرار داد.

اتصالات پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست دارای انواع زیر می‌باشند. هر کدام از این اتصالات با توجه به نامی که دارند، کاربردهای خاص خود را در پروژه برای هدایت آب و مایعات مورد نظر خواهد داشت:

 • سه راه پلی اتیلن پیچی مساوی اصفهان پلاست
 • سه راه تبدیلی پیچی
 • زانو 90 درجه پیچی
 • زانو 45 درجه پیچی
 • تبدیل پیچی پلی اتیلن
 • درپوش پیچی پلی اتیلن
 • چهار راه پیچی پلی اتیلن
 • فلنج پیچی پلی اتیلن

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

اطلاعات فنی برای بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن و مزایای آنها

پیش از آنکه از این اتصالات در پروژه خود استفاده کنید، حتما آنها را به خوبی تمیز کنید. انتهای لوله‌ای که می‌خواهید آن را به این اتصالات وصل کنید را نیز به خوبی تمیز و بررسی کنید. همچنین باید قبل از اینکه مهره و پیچ‌های این اتصالات را محکم کنید، از جای درست و دقیق هر کدام اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که برای این نوع اتصالات به هیچ عنوان احتیاجی به نوار تفلون برای جلوگیری از نشتی نخواهید داشت.

هرگز این اتصالات را به لوله‌ای بجز لوله پلی اتیلن وصل نکنید. در هر پروژه‌ای، جنس اتصالات و لوله‌ها باید یکسان باشد. اگر لوله فلزی دارید، از اتصالات فلزی و اگر لوله پلی اتیلن دارید، از اتصالات پلی اتیلنی استفاده کنید.

استفاده از این اتصالات مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت؛ از جمله:

 • نصب سریع و راحت
 • بدون نیاز به تخصص برای نصب
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در مقابل کودهای شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از بهترین جنس پلی اتیلن و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • قیمت مناسب و به صرفه

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

در این مقاله با لوله و اتصالات پلی اتیلن و مشخصات آنها آشنا شدید. شما عزیزان می‌توانید برای سفارش عمده و محدود هر کدام از این محصولات، با مشخصات درج شده در انتهای مقاله تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. ما در کوتاه ترین زمان، محصولات مورد نظر را به دستتان خواهیم رساند. 

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات و لوله‌های پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: 15 خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

آقای رجبی : ۰۹۱۲۴۳۳۱۷۲۹

ایمیل:  info@esfahanplast.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *