هوزینگ فیلتر دیسکی چیست؟

هوزینگ فیلتر دیسکی چیست؟

هوزینگ فیلتر دیسکی

هوزینگ‌های فیلتر دیسکی اصفهان پلاست ابزارهایی هستند که در قسمت پایینی فیلتر قرار می‌گیرند. یعنی در حقیقت فیلتر روی این هوزینگ‌ها سوار می‌شوند.

هوزینگ فیلتر دیسکی سایز 3 قطرهای کمتر از 3 اینچ کاربرد دارند. فیلترهایی که به جهت تصفیه آب از دیسک‌هایی که روی هم قرار می‌گیرند استفاده می‌کنند، از چند هوزینگ بهره می‌برند.

هوزینگ

این فیلترها خودشوینده می باشند و می‌توانند به صورت خود به خود و اتوماتیک خود را تمیز کنند. هوزینگ‌های فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست نیز از بهترین و با کیفیت‌ترین متریال تهیه شده درجه یک محسوب می‌شوند.

نقش هوزینگ چیست؟

نقش هوزینگ، در صنعت آب، القای محفظه میکرونی است. در واقع وظیفه هوزینگ‌ها، نگهداری از فیلترهاست. اگر دبی آب افت کرده و یا در کل کم باشد، می‌توان از هوزینگ‌های تک اِلمانی در سه نوع شیشه‌ای، استیل و یا pvc استفاده کرد. از طرف دیگر، در صورتی که دبی آب افزایش یافته و بالا رفته باشد، از هوزینگ‌های دارای چند المان می‌توان استفاده کرد.

منظور از دبی آب بالا چیست؟

 دبی آب بالا به دبی گفته می‌شود که بالاتر از 5 متر مکعب در هر ساعت باشد.

مینی فیلتر دیسکی

مشخصات هوزینگ فیلتر اصفهان پلاست

اما هوزینگ‌های فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست از نوع هوزینگ‌های پلاستیکی یا pvc می‌باشد. این هوزینگ‌ها از جنس پلاستیک‌های فود گرید بوده و نور خورشید را از خود عبور نمی‌دهند. به همین دلیل از آنها به عنوان هوزینگ‌های ضد جلبک نیز یاد می‌شود. از هوزینگ‌های pvc برای سیستم‌های آب شیرین کن و سیستم‌های تصفیه آب در ساختمان‌ها هم استفاده می‌شود.

مینی فیلتر دیسکی اصفهان پلاست

کاربرد هوزینگ فیلتر

برای کاربرد هوزینگ فیلتر دیسکی اندازه 3 اصفهان پلاست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • استفاده در پکیج‌های ساختمانی
  • استفاده در تولید آب گرم
  • هوزینگ‌های ضد جلبک
  • هوزینگ‌های ویژه برای ماشین‌های لباسشویی

 

اندازه هوزینگ‌ها به طور کلی در سایزهای 10 – 20 – 20 جامبو – 30 و 40 اینچ می‌باشد. اصولا هوزینگ‌های pvc تک المان هستند و اکثر هوزینگ‌های چند المانه، استیل می‌باشند.

هوزینگ سایز 2

هوزینگ فیلتر دیسکی اندازه 2 برای قطرهای کمتر از 2 اینچ کاربرد دارند. 

کاربرد هوزینگ فیلتر دیسکی اندازه 2 :

اندازه هوزینگ‌ها به طور کلی در سایزهای 10 – 20 – 20 جامبو – 30 و 40 اینچ می‌باشد. اصولا هوزینگ‌های pvc تک المانه هستند و اکثر هوزینگ‌های چند المانه، استیل می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *