ارائه بهترین لوله pvc با قیمت عمده

لوله‌های PVC از اولین و معروف‌ترین لوله‌های از جنس پلیمر می‌باشد که در مصارف گسترده‌ای کاربرد دارند. لوله‌های PVC انواع مختلفی دارند و در طرح‌ها و اندازه‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند.

این لوله‌ها بسیار محکم هستند و به سختی می‌توان به آنها صدمه زد. در نتیجه عمر زیادی دارند و در مصارف مختلفی به کار می‌روند. ماندگاری بالای آنها باعث شده است تا این لوله‌ها و اتصالات‌شان برای استفاده در پروژه‌های مختلف، طرفداران زیادی داشته باشد.

بسیاری از پروژه‌های انتقالات فاضلابی، آبرسانی‌های مختلف و انتقالات سیالات متنوع به واسطه این لوله‌های PVC امکان پذیر می‌شوند. لوله پلیکا بالاترین خواص مکانیکی و فنی را می‌تواند برای انواع نیازهای اقتصادی و محیط‌های مختلف ارائه می‌کند. جدیدترین نوع لوله‌های PVC را لوله‌های U- PVC می‌نامند که در سراسر دنیا برای آب و فاضلاب‌های شهری و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها هرگز دچار نشتی نمی‌شوند و شرایط نصب‌شان نیز آسان است.

در این مقاله از گروه تولیدی اصفهان پلاست با بهترین لوله‌های PVC موجود در ایران و قیمت آنها آشنا خواهید شد. برای اطلاع از دیگر تجهیزات و اتصالات لازم برای آبیاری می‌توانید از دیگر مقالات اصفهان پلاست نیز استفاده کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

لوله‌های PVC چیست و چه مشخصاتی دارد؟

لوله‌های PVC در حقیقت همان لوله پلیکا هستند. اولین تولید کننده آن نیز پولیکا نام داشته و این لوله‌ها را به همین نام در ایران می‌شناسند. اکثر مردم لوله‌های PVC خاکستری را لوله پلیکا می‌دانند. به همین دلیل این نام دیگر روی این لوله‌ها ماندگار شد.

لوله‌های PVC و UPVC پر مصرف‌ترین لوله‌های آبرسانی و غیره هستند که در اکثر پروژه‌های ساختمانی و احداثی به کار می‌روند. اکثر متخصصین از این لوله‌ها برای مصارف انتقال فاضلاب استفاده می‌کنند. همگام با پیشرفت صنعت پلیمر و روند‌های تولید دنیای امروز، امروزه مدل‌های مختلف و متنوعی از این لوله‌ها در بازار عرضه می‌شوند. نصب این لوله‌ها بسیار راحت است. لوله‌های PVC نوع مخصوصی به نام لوله‌های سایلنت یا بی صدا دارند که به تازگی وارد بازار شده و طرفداران زیادی دارند.

موارد مصرف لوله‌های PVC

موارد مصرف لوله‌های PVC
  • انتقالات فاضلاب‌های خانگی و شهری
  • کاربردهای مختلف در پروژه‌های شهری و صنعتی
  • شبکه‌های آب‌رسانی به سبک تحت فشار
  • پوشش دهی کامل کابل‌های شبکه برق و نیرو
  • پوشش کابل‌های مخابراتی شهری

همچنین برای آشنایی با انواع پلی اتیلن تحت فشار می‌توانید مقاله لوله پلی اتیلن تحت فشار چیست و بهترین جنس آن اصفهان پلاست را مطالعه کنید.

انواع مختلف لوله‌های PVC

لوله‌های PVC مدل‌های مختلف زیر را دارند:

  • لوله‌های PVC پوش فیت
  • لوله‌های PVC پیچی
  • لوله‌های PVC رزوه‌ای
  • لوله‌های PVC چسبی
  • لوله‌های PVC جوشی

هر یک از این لوله‌ها بر اساس کاربردشان مصارف مختلفی دارند. معمولا لوله‌های PVC و UPVC جهت انتقال‌های سیالات بدون فشار  یا انتقالاتی که فشار کمی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی سیالات پر فشار از اتصالات جوشی استفاده می‌کنند و توان استفاده از اتصالات دیگر را ندارند.

لوله‌های PVC امروزه فقط در ساختمان‌ها کاربرد ندارند و در کارهایی همچون زه‌کشی هم دارای کاربردهای بسیاری هستند. سازندگان و متخصصین این زمینه نیز به این لوله‌ها اعتماد کامل دارند و با خیال راحت آنها را به کار می‌گیرند.

 مزایای استفاده از لوله‌های پلیکا

مقاومت شیمیایی بالای لوله‌های PVC

این لوله‌ها در برابر الکل، روغن‌ها، مواد نفتی از نوع غیر آروماتیک مقاوم می‌باشند. این ماده همچنین در برابر خورنده‌های اسیدی مثل اسیدهای غیر آلی، نمک‌ها و بازها مقاومت بالایی دارند. به جهت اهش معمول آبرسانی، این لوله‌ها در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب مقاومت دارند. این مسئله فقط وقتی بیان می‌شود که محیط‌های غیرعادی موجود باشند و یا از لوله‌های PVC برای انتقال این مواد شیمیایی استفاده شود.

مدول الاستیسیته‌ی بالا و انعطاف پذیری

مقاومت این لوله‌ها در مقابل شکست یکی از مزایای عملکردی این لوله‌های PVC به حساب می‌آید. لوله‌های PVC تحت بار می‌توانند بدون شکستگی شکل خود را تغییر دهند. مدول آلاستیسیته PVC از مزایای مهم این لوله‌ها برای کاربردهای فنی به حساب می‌آید؛ خصوصا در شرایطی که حرکت و یا میزان لرزش خاک محتمل باشد (مثل زمین لرزه و…). بالا بودن این کمیت سبب می‌شود که پدیده دو پهنی در لوله‌های PVC به حداقل برسد. از طرف دیگر  با توجه به این مسئله که ضخامت این لوله‌های فاضلابی طبق مقدار مدول آلاستیسیته‌ی رزین مصرف شده در ساخت لوله تعیین می‌شود. بالا بودن مدون لوله‌های PVC باعث افت ضخامت لوله و بالا رفتن سطح مقطع عبور جریان انتقال سیالات می‌شود.

استحکام کششی بلند مدت

این لوله‌ها طوری فرم بندی می‌شوند که استحکام سسب بلند مدت زیادی داشته باشند. حداقل استحکام مورد نیاز برای این لوله‌ها دو برابر مقادیر متناظر در لوله‌های پلاستیکی همچون لوله‌های پلی اتیلنی می‌باشد. بر همین اساس ضخامت آنها از لوله‌های پلاستیکی کمتر بوده و وزن کمتری نیز دارند. این مسئله برای لوله‌های PVC یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

نسبت استحکام به وزن‌های کم و زیاد

استحکام این لوله‌ها باعث شده تا ضخامت و سبکی‌شان به حداقل برسد. لوله‌های PVC سبک هستند و در عین حال ایمن. در نتیجه حمل و نقل آنها آسان است و آسیب کاری را حداقل می‌کنند. نصب آنها نیز ساده‌تر از دیگر لوله‌هاست. یک نفر به راحتی قادر است تا دو لوله ۶ متری PVC با اندازه ۱۱۰ را به تنهایی حمل کند. ولی با همان نیرو، فقط می‌تواند کمتر از ۱.۵ متر لوله آهنی اندازه ۱۱۰ را جا به جا کند.

اتصالات آب بند

یکی از مزیایای مهمی که برای آب بندی اتصالات وجود دارد، استفاده از لوله‌های PVC است. این لوله‌ها عمق دخول بالایی در سیستم‌های اتصال اورینگی دارند. به همین جهت توانسته‌اند از طریق همین مزیت، تعداد زیادی از محصولات سنتی را پشت سر گذاشته و به مرور آنها را کنار بزنند.

مقاومت در برابر سایش و خراش

لوله‌های PVC در برایر خراش و سایش از مقاومت بالاییی برخوردارند. ثابت شده است که این لوله‌ها دوام بیشتری در مقایسه با لوله‌های سیمانی، فلزی، سفالی و… برای انتقال مواد دوغابی دارند.

استحکام ضربه در لوله‌های PVC

در شرایط نرمال و معمول، لوله‌های PVC در برابر آسیب‌های ناشی از ضربه، مقاومت بسیار بالاتری در مقایسه با لوله‌های سیمانی، سفالی و غیره دارند. با وجود کاهش میزان مقاومت ضربه در لوله‌های PVC در دماهای بسیار کم، استحکام ضربه‌ی آنها بیشتر از حد نیاز می‌باشد.

مقدار زبری پایین لوله‌های PVC

مقدار زبری پایین لوله‌های PVC

زبری لوله تاثیر مستقیمی بر انتقال سیالات درون آن دارد. زبری لوله عامل موثر و مهمی برای ایجاد افت فشار و در نتیجه کاهش دبی است. لوله‌های PVC به‌خاطر اینکه سطح داخلی صافی دارند و بسیار صیقلی هستند، مقاومت بسیار کمی در مقابل جریان سیالات داخل خود دارند. همچنین در بسیاری از لوله‌ها باکتری‌ها در بخش‌های زبر و دارای شستی و بلندی لوله جمع می‌شوند. آنها به مرور مسیر آب را می‌بندند.

این امر باعث می‌شود تا جریان افت کرده و بر سلامتی آب‌های آشامیدنی هم تاثیر می‌گذارندو زبری هیدرولیکی کمی که لوله PVC دارد با ممانعت از تشکیل بیوفیلم، بر کاهش افت فشار و ممانعت از ته نشین شدن لوله‌های فاضلابی تاثیر گذار است. همچنین این لوله‌ها در شبکه‌های توزیع آب‌های آشامیدنی باعث افت میزان آلودگی می‌شود. در نتیجه هزینه‌های نگهداری این لوله‌ها کم می‌شود و طراحی اولیه‌شان بهینه‌تر صورت می‌پذیرد.

برای خرید بهترین لوله‌های PVC می توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد. رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650