ارائه دهنده ی بهترین کمربند پلی اتیلن با قیمت عمده

کمربند پلی اتیلن یا به عبارت دیگر کمربند انشعاب پلی اتیلن از اتصالات کاربردی و مهم پلی اتیلنی به حساب می‌آید. این کمربندها از دو قطعه نیم دایره از پلی اتیلن تشکیل شده‌اند.

این قطعات روی یک لوله قرار گرفته و به واسطه دو یا چند پیچ و مهره که روی سوراخ‌هایی در دو طرف آن قرار می‌گیرندتا به هم بسته شوند.

این کمربندها در اتصالات و لوله کشی‌های مختلف کاربرد بسیاری دارند. اکثر افراد پس از خرید کمربند پلی اتیلن از خرید خود پشیمان نشده و معتقد هستند که هرگز از خرید آنها پشیمان نخواهید شد.

کاربرد کمربند پلی اتیلن ایجاد انشعاب برای خطوط لوله‌های پلی پروپیلن و لوله های پلی اتیلن می‌باشد. این اتصالات در استانداردهای متنوعی از جمله PE63، PE80، PE40 و PE100 تولید و عرضه می‌شوند.

این کمربندها از هر انشعاب گیر دیگری مرغوب‌تر هستند و برای پروژه‌ها بهترین‌اند. اتصال کمربند پلی اتیلن به کمک پیچ و مهره انجام می‌شود.

در ادامه نیز آب بندی آنها به کمک اورینگ‌های لاستیکی با ایمنی بسیار بالا انجام می‌شود.

 کمر بند پلی اتیلن در برابر فشار و شکست بسیار ایمن و مقاوم هستند

در برابر مواد شیمیایی همچون اسیدها و بازها مقاومت اساسی از خود بروز میدهند. در برابر سایش نیز مقاومت دارند

در این مقاله از گروه تولیدی اصفهان پلاست با بهترین کمربند پلی اتیلن موجود در ایران و قیمت آنها آشنا خواهید شد. برای اطلاع از دیگر تجهیزات و اتصالات لازم برای آبیاری می‌توانید از دیگر مقالات اصفهان پلاست نیز استفاده کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات پلی اتیلن و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

 

مشخصات فنی کمربند پلی اتیلن

این کمربندها از انواع انشعاب گیرهایی است که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای زیادی دارد. کلیه لوله‌های پلی اتیلن می‌توانند از این اتصالات استفاده کنند.

عموما در پروژه‌هایی همچون آبیاری قطره‌ای، آبیاری بارانی،کشاورزی، آبرسانی‌های مختلف و… در سایزهای ۲۰ میلی‌متری تا ۳۱۵ میلی‌متری از این کمربندها استفاده می‌شود. خروجی‌های این انشعاب گیرها متفاوت است و بسته به نیاز مشتری قابل عرضه می‌باشد.

این اتصالات به واسطه ۴ پیچ در اطراف و همچنین ۲ واشر داخلی کاملا و خیلی محکم آب بندی می‌شوند. در این کمربندها در صورتی که درست اجرا شوند، نشتی دیده نمی‌شود. در نتیجه می‌توان سال‌های زیادی از آنها بهره برداری کرد.

کمربند پلی اتیلن از مواد پلی پروپیلن تهیه شده تا به حد کافی منعطف باشد. البته که افراد با شنیدن نام آنها احساس می‌کنند که این کمربندها محکم و سفت هستند. اما از انعطاف خاصی برخوردارند.

انواع کمربند پلی اتیلن به دلیل تفاوت در ساخت‌شان، متفاوت است.

شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با انواع انشعابات نیوفیت برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغداری مقاله لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت) را مطالعه بفرمایید.

 

کمربند پلی اتیلن چگونه نصب می‌شود؟

این کمربندها روی لوله قرار می‌گیرند و انشعاب گیر محسوب می‌شوند. کمربند پلی اتیلن، از سه قسمت تشکیل شده است:

 • بخش زیرین
 • بخش فوقانی
 • واشر متصل کننده

بخش زیرین و بخش فوقانی این اتصالات به واسطه واشر متصل کننده و به کمک ۴ پیچ در چهار طرف کمربند پلی اتیلن آب بندی شده و محکم می‌شود. این واشر در داخل کمربند منشعب قرار دارد.

در ادامه، در انتهای کار، نافی کمربند که درست روی لوله قرار دارد مشخص می‌کنید. در نتیجه لوله اصلی را به واسطه ابزاری با نهایت دقت و به اندازه دهانه‌ی نافی کمربند به حالت گرد برش می‌زنید.

به دنبال این کار می‌توانید از محل نافی در حالت عمودی انشعاب را در اندازه‌های مختلف بگیرید.

معمولا و بعد از اتمام انشعاب گیری، نافی این کمربندها باید با درپوشی فلزی یا پلی اتیلنی پوشانده شود. این کار به این دلیل است که مانع ورود اجسام خارجی شود. از طرف دیگر، می‌تواند خط انتقال را به واسطه این دریچه تست کرد.

در نهایت، بعد از تست آب بندی، می‌شود از هر نوع قطعه‌ای از انواع مغزی یا شیر فلکه برای انشعاب گیری استفاده کرد.

 

انواع کمربندهای انشعاب گیری پلی اتیلنی

هر شخص بر اساس نیاز خود می‌تواند انواع مختلفی از کمربند پلی اتیلن را برای انشعاب گیری استفاده کند. به ترتیب اولویت مصرف، انواع این کمربند پلی اتیلنی به شرح زیر می‌باشد:

 •  کمربند پلی اتیلن در اندازه‌های ۲۰ تا ۳۱۵ میلی‌متر
 • کمربند پلی اتیلن همراه با مغزی برنجی
 • کمربند انشعاب از جنس آزبست
 • کمربند انشعاب پلی اتیلن چدنی و استیلی که به صورت فلنج دار هم قابل ارائه است

از این محصولات برای گرفتن انشعاب از اتصالات پلی اتیلن و لوله‌های پلی اتیلنی استفاده می‌شود. در برخی از مواقع که سه راه پلی اتیلن مورد نظر از مدل جوشی و یا پیچی در اندازه مورد نظر موجود نباشد، افراد می‌توانند انشعاب ایجاد کنند. محدودیت در جای نصب نیز این وضعیت را ایجاد می‌کند.

 

از کمربندهای انشعاب گیر پلی اتیلنی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

 • کمربند پلی اتیلن درکشاورزی
 • کمربند پلی اتیلن در انتقال آب‌های شرب در شهرها و روستاها
 • کمربند پلی اتیلن در آبیاری قطره‌ای
 • کمربند پلی اتیلن در آبیاری بارانی
 • کمربند پلی اتیلن در آبیاری سطحی
 • کمربند پلی اتیلن در باغداری
 • و…

 

این موارد، موارد استفاده کمربند پلی اتیلن، است. اما بیشتر از همه این موارد و صنایع، صنایع کشاورزی و آبیاری قطره‌ای از این محصولات استفاده می‌کنند. جهت نصب موارد زیر در این صنایع می‌توان از کمربندهای پلی اتیلنی استفاده کرد:

 • آب پاش
 • رایزر
 • شیرآلات مختلفی همچون شیر فلکه
 • اتصال به لوله‌های پلی اتیلن
 • اتصال به انشعابات قطره‌ای
 • لوله‌های تاشو
 • لی فلت پلی اتیلن
 • و…

فشار این اتصالات حداکثر ۱۰ اتمسفر است. این فشار برای اکثر پروژه‌های آبیاری و دیگر مصارف این اتصالات کاربردی می‌باشد. در نتیجه برای نیازهای افراد تعبیه شده و مکفی می‌باشد.

اندازه‌های کمربند پلی اتیلن در سایزهای ۲۰ تا ۳۱۵ میلی‌متر بوده و در استانداردترین اندازه‌ها عرضه می‌شود. البته شرکتهای تولیدی گاهی اوقات بیشتر از اندازه ۲۵۰ میلی‌متر عرضه نمی‌کنند. چرا که بار مصرفی کمتری نیاز دارند.

ولی در متریال‌های استیل فولاد و چدن این اندازه‌ها ممکن است بر اساس نیاز مشتری تا اندازه ۱۲۰۰ میلی‌متر هم تولید شود. این مسئله به خطوط مختلف آبرسانی بستگی دارد.

 

خرید کمربند‌ پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

خرید کمربند پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

آبرسانی و آبیاری زمین‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌های یک کشاورز است. به همین دلیل کشاورزان و باغداران در این زمینه نهایت دقت را به خرج می‌دهند تا در مصرف آب صرفه جویی کرده و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

استفاده از لوله‌ها و اتصالات مناسب برای آبیاری تا حد زیادی در این زمینه افراد را یاری می‌کند. البته این مسئله تا حد زیادی به کیفیت و سلامت این اتصالات بستگی دارد.

به همین دلیل شما باید محصولات مورد نظر و مورد نیازتان را از مراکز معتبر خریداری کنید. در این صورت، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

برای خرید بهترین کمربند پلی اتیلن می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد.

در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال ۱۳۸۲ لوله‌ پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

 

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:
آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰
تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰ 
آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰
اینستاگرام : esfahan_plast@
ایمیل:  info@esfahanplast.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650