خرید با کیفیت‌ترین ورق میلگرد پلی ایتلن

باکیفیت‌ترین ورق میلگرد پلی ایتلن چه خصوصیاتی دارد و فروشندگان معتبر آن چه کسانی هستند؟

برای اطمینان از خرید باکیفیت‌ترین ورق میلگرد پلی ایتلن ابتدای باید به خصوصیات آن آشنایی پیدا کرد. سپس تفاوت آن را با دیگر محصولات بازار مورد بررسی قرار داد.

تولید کنندگان زیادی در سراسر دنیا این کالای پرکاربرد را در ابعاد و خصوصیات متفاوت تولید میکنند. هر کدام از این خصوصیات برای مصارف خاصی در نظر گرفته شده است. در نتیجه شما باید با توجه به کاربرد مورد نظر خود و با اطلاعات در رابطه با این ورق‌های میلگرد بهترین گزینه را برای مصرف مورد نظر خود انتخاب کنید.

خصوصیات ورق‌های میلگرد پلی اتیلن و موارد مصرف هرکدام چیست؟

باکیفیت‌ترین ورق میلگرد پلی ایتلن در انواع مختلف از رنگ بندی و سایز‌های متفاوت تولید میشود. آنها استفاده‌های بیشماری از جمله تانکر‌های حمل مواد شیمیایی، تجهیزات آبیاری و لوله‌های فاضلاب زیر زمینی دارند. به طور کلی مشتقات پلی اتیلن (High Density Polyethylene HDPE) پس از سال ۱۹۵۰ به دلیل هزینه ی کمتر در تولید، وزن کم و دیگر خصلت‌های آن به صورت گسترده‌ای جای ساختار‌های فلزی را گرفت. در زیر به خصوصیات آنها و فواید این خصوصیات میپردازیم.

قابل استفاده در شرایط دمایی متغیر یا متفاوت:

مواد پلی اتیلن به دلیل مقاوت دمایی بسیار بالایی که دارند، تقریبا در هر شرایط جوی و محیطی قابل استفاده هستند. این امر، علاوه بر بالا بردن عمر این ساختارها، آنها را به راحتی قابل استفاده در محیط‌های متفاوت برای مصارف مختلف و همچنین در شرایط جوی متفاوت ایده‌آل میکند.

ساختار اتمی پایدار و بدون واکنش نسبت به محیط و مواد شیمیایی:

کامیون در حال جا به جایی حجم بالای ورقه‌های میلگرد پلی اتیلن

این خصوصیت در تمام ساختار هایی که به صورت کلی به آنها پلاستیک گفته میشود وجود دارد. این خاصیت در پلی اتیلن‌ها نیز با شدت بالایی یافت میشود. به طوری که همانطور که در مثال ابتدایی استفاده‌های این مواد گفته شد، تانکر‌های پلی اتیلنی از بهترین گزینه‌ها برای حمل مواد شیمیایی هستند. همچنین این خصلت منجر شده است که این ساختار‌ها جذب آب به شدت پایینی داشته باشند. به همین دلیل اکثر از لوله‌های آبی زیر زمینی نیز از همین مواد ساخته شده است.

وزن پایین و استحکام ورقه‌های میلگرد پلی اتیلن:

سبک و در عین حال مقاوم بودن این ورقه‌های پلی اتیلنی امکان جا به جایی ارزان و به صرفه ی این مواد را فراهم کرده است. زیرا به راحتی حجم بسیاری زیادی از این محصولات را می‌توان در یک وسیله ی نقلیه جا به جا کرد. همچنین استحکام این ورقه‌ها در مقابل آسیب ناشی از ضربه، رطوبت، حشرات و پوسیدگی بالاست. این امر باعث می‌شود که به راحتی قابل انبار کردن در حجم بالا، بدون نگرانی از آسیب دیدگی در اثر گذشت زمان، باشند.

چینش حجم زیادی ازورقه‌های HDPE به روی یکدیگر

پلی اتیلن جایگزین مناسب برای ساختار‌های فلزی نسل قدیم:

امروزه بسیاری لوازم و وسایلی را که در پیش از این، به اجبار، از مواد فلزی تولید میکردند، به راحتی و با ظرافت و دقت بسیار بیشتری از با استفاده از ورق میلگرد پلی اتیلن تولید میکنند. از جمله لوله‌های قدیمی آب‌های فاضلابی و یا شهری را که دچار آسیب دیدگی شده است، را با لوله‌های پلی اتیلنی با چگالی بالا تعویض می‌کنند.

همچنین کشاورزان و مزرعه داران از این لوله‌های برای آبیاری استفاده می‌کنند. دسترسی انسان به این ماده، فرایند تولید بسیاری صنایع و لوازم روزمره به طرز چشمگیری کاهش قیمت پیدا کرد.

نماد بازیافت پذیری پلی اتیلن

شکل پذیری و پرداخت آسان ایده آل برای استفاده در زمینه‌های متفاوت

این خاصیت پلی اتیلن آن را به پر مصرف ترین ماده ی پلاستیکی در حال حاضر تبدیل کرده است،  به طوری که در هر فضا و مکانی که باشید با با یک نگاه به اطراف می‌توانید استفاده‌های بسیاری از آن را مشاهده کنید. در ساخت لیوان‌های پلاستیکی، بطری آب، اسباب بازی، دسته‌های پلاستیکی لوازم برقی تا لوله‌ها پلاستیکی، واشرها، قاب تلفن همراه و همینطور برخی از اجزای آن همگی از این ماده استفاده شده است. اگر در ماده ی پلاستیکی نشان بازیافت شماره ۲ بر روی آن درج شده بود، به این معنی است که یکی از ساختار‌های پلی اتیلن در آن استفاده شده است. این علاوه بر تنوع در استفاده، تفاوت شاخه‌های این ماده صنعتی را نشان می‌دهد.

ساختار بلوری و شفاف پلی اتیلن قبل از تبدیل به شکل مورد نظر

موارد زیر همگی از این ماده تهیه شده‌اند:

 • لیوان‌های پلاستیکی
 • بطری آب
 • اسباب بازی
 • دسته‌های پلاستیکی لوازم برقی
 • لوله‌ها پلاستیکی
 • واشرها
 • قاب تلفن همراه و همینطور برخی از اجزای آن
 • و…

اگر در ماده ی پلاستیکی نشان بازیافت شماره ۲ بر روی آن درج شده بود، به این معنی است که یکی از ساختار‌های پلی اتیلن در آن استفاده شده است. این علاوه بر تنوع در استفاده، تفاوت شاخه‌های این ماده صنعتی را نشان می‌دهد.

بهترین انتخاب در بین خانواده پلی اتیلن برای حفاظت از محیط زیست:

با توجه به قابلیت بازیافتی بالای این ماده و همچینین دور ریز حداقلی آن، پلی اتیلن در بین دیگر محصولات هم خانواده ی خود، از بهترین گزینه‌ها برای حفظ محیط زیست است.

تمامی این خصوصیات منجر به محبوب بودن و پر استفاده بودن این ماده در تمام زمینه‌ها شده است.

انواع پلی اتیلن و ساختار‌های متفاوت آن چیست؟

 پلی اتیلن تا به امروز از کابرد ترین ترموپلاستیک شناخته می‌شود. خواص بی نظیر آن، برای بسیاری از استفاده‌های متنوع در تمامی عرصه‌ها این ماده را در اولویت قرار می‌دهد. پلی اتیلن خود شاخه‌ها و تنوع بسیاری دارد که برای آشنایی بیشتر به برخی از این زیرشاخه‌ها اشاره می‌کنیم.

 • UHMWPE: پلی اتیلن با وزن ملکولی بسیار بالا
 • HMWPE: پلی اتیلن با وزن ملکولی بالا
 • HDPE: پلی اتیلن با چگالی بالا
 • LDPE: پلی اتیلن با چگالی پایین

تفاوت LDPE و HDPE در چیست ؟

پلی اتیلن با چگالی پایین انعطاف بیشتری دارد. وزن آن نسبت به پلی اتیلن چگالی بالا، کمتر است. اما این خصوصیت به تناسب منجر به آسیب پذیری بیشتری نیز می‌شود. LDPE نسبت به دما، آسیب دیدگی‌های تحت فشار و یا ضربه مقاومت کمتری نسبت به HDPE دارد. پس برای شرایطی که این خصوصیات مورد نیاز و اهمیت است مناسب نیست. چنانچه شرایط استفاده این مواد به دور موارد ذکر شده باشد، پلی اتیلن چگالی پایین برای شما انتخاب مناسب‌تری است. زیرا به نسبت هزینه و وزن آن پایین تر است. همچنین فرایند ساخت آن نیز به دلیل چگالی پایین، ساده تر است.

هرچند، در صورتی که شرایط استفاده این ساختار‌ها شامل موارد ذکر شده می‌باشد و استقامت ماده ذکر شده برای شما درجه ی بالایی از اهمیت دارد، پلی اتیلن چگالی بالا انتخاب مناسب تری می‌باشد.

کیفیت در مواد استفاده شده و فرایند تولید

فرایند ساخت پلی اتیلن، در محصول نهایی تاثیر بسیاری دارد. به طوری که بسیاری از این مشتقات آن در واقع از مواد اولیه یکسانی استفاده می‌کنند. تنها تفاوت میان آنها فرایند تولید این محصولات است. از این رو یافتن یک شرکت معتبر که تعهد بالایی در ارائه بهترین کیفیت داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت اصفهان پلاست، علاوه بر تجربه و دانش در این عرصه سعی دارد تا با ارائه بهترین کیفیت علاوه بر کمک به محیط زیست سالم تر، جایگاه مورد اعتماد ترین برند در این زمینه را به دست آورد.

این شرکت علاوه بر عرضه این محصولات در ایران، به رقابت با بازارهای بین‌المللی در این عرصه پرداخته تا با قیمت رقابتی و کیفیت بالا، در سطح جهانی نیز جایگاه خود را تثبیت کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650