لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت)

لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت)

لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت)

گروه تولیدی اصفهان پلاست تنها تولید کننده انشعابات قطره‌ای نیوفیتی در کشورمان ایران است. این انشعابات، اتصالاتی هستند که برای انشعاب دادن به سیستم نیوفیت بدون نیاز به سوراخ کردن لوله‌های اصلی و فرعی به کمک لوله 16 میلی‌متر و یا نوار تیپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این انشعاب در انواع مختلف برای مصارف مختلفی تولید شده و برای کشت‌های ردیفی با فاصله‌های متفاوت مورد استفاده کشاورزان عزیز قرار می‌گیرد.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع انشعابات قطره‌ای نیوفیت اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آبیاری زمین‌های کشاورزی به کمک انشعابات قطره‌ای نیوفیت

به فرایند کنترل شده‌ای که به کمک آن می‌توان مقدار آبی که برای رشد به گیاهان می‌رسد را کنترل کرد، آبیاری زمین کشاورزی می‌گویند. آبیاری زمین‌های کشاورزی از گذشته تا کنون دچار تحولات مختلفی شده و روش‌های مختلف و نوینی، جای روش‌های قدیمی را به مرور پر کرده است.

اما در دنیای امروز، اکثر کشاورزان سعی می‌کنند تا با استفاده از اتصالات نیوفیتی و انشعابات قطره‌ای زمین‌های خود را به درستی آبیاری کنند. آنها نتیجه این سیستم جدید را در کیفیت محصولات و برداشت خود به خوبی مشاهده کرده‌اند.

زمین‌های کشاورزی به چند روش مشخص و شناخته شده آبیاری می‌شوند. برخی کشاورزان روش آبیاری سطحی را برای زمین خود انتخاب می‌کنند. در این سیستم، که قدیمی‌ترین روش آبیاری زمین است، سه روش کلی وجود دارد : سیلابی، مرزی، حوضی.

هر سه روش آبیاری سطحی بدون استفاده از هیچ دستگاه مدرنی انجام شده و آب بر اساس حفره‌های ایجاد شده روی سطح زمین به گیاهان می‌رسد. هر یک از این روش‌ها ایرادات و مزایای خاص خود را دارد. اما پیشرفت تکنولوژی کارشناسان کشاورزی را به این فکر انداخت تا با استفاده از دستگاه‌های مدرن، آبیاری زمین‌های کشاورزی خود را به‌روز کنند.

روش‌های مدرن آبیاری زمین کشاورزی به سه نوع کلی تقسیم می‌شود: آبیاری زیر سطحی، آبیاری بارانی و آبیاری قطره‌ای.

آبیاری قطره‌ای، همان روشی‌ است که از انشعابات قطره‌ای در آن استفاده می‌شود. لوله‌ها و اتصالات انشعابی نیوفیت برای آبیاری قطره‌ای زمین‌ها بسیار مناسب است. در این روش، از لوله‌های باریک و نازکی در سطح زمین استفاده می‌کنند تا هر یک دارای اتصالات منشعب نیوفیت است. این انشعابات آب را به صورت قطره‌ای به گیاهان رسانده و کمترین هدر رفتگی آب را ایجاد می‌کنند. البته از این روش نمی‌توان برای آبیاری تمامی گیاهان استفاده کرد. چرا که برخی از گیاهان نیاز دارند تا آب کاملا و بصورت مستقیم به ریشه آنها برسد.

آبیاری قطره‌ای

لوله‌های نیوفیت

لوله نیوفیت، لوله‌ای از جنس پلی اتیلن است که از سایز 63 تا 125 در بازار موجود است. این لوله‌ها بر اساس استانداردهای لوله‌های پلی اتیلن در شاخه‌های 6 متری و با کارکرد‌های 3.2، 4، 5، و 6 بار تولید می‌شود.

در کارخانه اتصالات نر و ماده به ابتدا و انتهای لوله‌ها با دستگاه مخصوص جوش داده می‌شود. این لوله‌ها را می‌توان جایگزین لوله‌های پلی اتیلن کلافی 100 متری کرد که در سیستم‌های آبیاری تحت فشار، چه به صورت قطره و چه به صورت بارانی قابل استفاده هستند.

کشاورزانی که از لوله‌های کلافی در سیستم آبیاری استفاده می‌کنند، در هنگام پایان کشت و جمع‌ آوری سیستم آبیاری و انتقال آن به مکانی دیگر به دلیل اینکه این لوله‌ها یک فصل کشت در معرض آفتاب قرار گرفته‌اند، دیگر قابل استفاده در حالت کلافی نیستند. این کار مشکلات فراوانی را در جهت انتقال آنها ایجاد می‌کند. همچنین می‌تواند خسارات زیادی نیز به کشاورز وارد کند.

اما لوله‌های نیوفیت این مشکلات را ندارند و به سادگی جابه‌جا می‌شوند. یکی دیگر از مزایای بسیار جالب این لوله‌ها این است که شما می‌توانید به کمک اتصالات مخصوص این لوله‌ها را از جمله پایه آبپاش بارانی و یا اتصال انشعابات قطره‌ای، در یک سال زراعی هم در سیستم قطره‌ای و هم در سیستم بارانی استفاده کنید. این کار باعث صرفه جویی هرچه بیشتر در هزینه‌های کشاورزان می‌شود.

مزایای لوله‌های نیوفیت

 • نصب آسان بدون نیاز به اتصالات و جوشکاری
 • امکان روی هم چیدن و نگهداری در فضاهای کوچک
 • هزینه تمام شده کمتر در مقایسه با لوله‌های مشابه
 • عمر طولانی‌تر نسبت به لوله‌های مشابه
 • امکان استفاده برای آبیاری در چندین مزرعه
 • بهترین گزینه جهت استفاده در مزارع استیجاری
 • سهولت جمع آوری و نصب مجدد
 • جمع آوری آسان و سریع
 • سرعت بالای نصب
 • حمل و نقل آسان
 • هزینه کمتر حمل و نقل

انشعابات قطره‌ای نیوفیت

این انشعابات، رابط‌هایی برای ایجاد مسیرهای فرعی از خط اصلی آب رسانی هستند. انشعابات پلاستیکی یا بست ابتدایی برای اتصال به نوار آبیاری قطره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. انشعابات قطره‌ای نیوفیت در کشت‌های ردیفی و با فواصل مختلف مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد.

در کشت‌هایی که فاصله ردیف آنها کمتر از یک متر باشد، از انشعاب با خروجی 20 میلیمتر می‌توان 2 خروجی به کمک لوله 16 میلی‌متری ایجاد کرد. به این امر ایجاد انشعاب می‌گویند.

قیمت این لوله‌ها عموما به عوامل مختلفی مربوط می‌شود. عواملی مثل:

 • نوسانات ارز
 • قیمت متریال اولیه در بورس
 • درجه کیفیت مواد و متریال اولیه
 • میزان طول مورد نیاز مشتری برای زمین
 • هزینه‌های تخلیه و بارگیری
 • قیمت گمرکات و ترخیص

انشعابات نیوفیتی قطره‌ای اصفهان پلاست از بهترین متریال و مواد اولیه ساخته شده و درجه یک‌ترین کیفیت را دارا می‌باشد. این اتصالات برای آبیاری زمین‌های زراعی بهترین کاربرد را داشته و رونق بسیاری به صنعت کشاورزی ایران بخشیده است. سایز انشعابات قطره‌ای اصفهان پلاست به شرح زیر می‌باشد:

انواع مختلف انشعابات قطره‌ای اصفهان پلاست

لیست قیمت انشعابات قطره‌ای نیوفیت اصفهان پلاست

لیست قیمت انشعابات قطره‌ای نیوفیت اصفهان پلاست

گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال 1382 لوله‌های پلی اتیلن سایز 16 تا 315 را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650