خرید بهترین دستگاه ‌پلی اتیلن با ارزان‌ترین قیمت

خرید بهترین دستگاه ‌پلی اتیلن با ارزان‌ترین قیمت

خرید دستگاه ‌پلی اتیلن با بهترین و ارزان‌ترین قیمت

در ابتدا یک توضیح مختصر درباره دستگاه ‌پلی اتیلن را در اختیارتان قرار می‌دهیم که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا لوله‌های ‌پلی اتیلن مستحکم با کیفیت بالا و اتصالات مناسب را تولید کنید. که در ادامه مبحث قبل نحوه خرید دستگاه ‌پلی اتیلن با بهترین و ارزان‌ترین قیمت را توضیح می‌دهیم.

 نحوه تولید لوله‌های پلی‌ اتیلن

به‌روش اکستروژن لوله ‌پلی اتیلن را تولید می‌کنند. به‌ این ‌ترتیب مواد اولیه را به‌صورت گرانول به داخل دستگاه ‌پلی اتیلن اکسترودر وارد می‌کنند که در اثر حرارت این مواد ذوب می‌شوند. مواد مذاب، به‌وسیله یک میله مارپیچ که اصطلاحاً به آن ماردون گفته می‌شود، به جلو رانده و با خروج از اکسترودر، در قالب ریخته می‌شود. سپس این مواد از کالیبراتور عبور کرده و در تانک وکیوم، تحت ‌فشار مناسب، شکل داده می‌شوند.

مشخصات فنی لوله پلی‌ اتیلن

شامل ابعاد، اندازه لوله و قطر داخلی و خارجی آن است. فشار اسمی، دبی خروجی، میزان سختی و استحکام لوله‌ها نیز جزو مشخصات فنی است که هنگام خرید، روی قیمت لوله ‌پلی اتیلن انتخابی شما تأثیر می‌گذارد و لوله ‌پلی اتیلن تک جداره، با دو گرید PE80 ،PE100  تولید می‌شود و اغلب در آبیاری و محافظت از کابل‌های برق و مخابرات و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله‌های با این کاربرد اغلب دارای قطر 16 تا 140 میلی‌متر است و به‌صورت کلاف 100 متری می‌توان تولید کرد. قطر 160 میلی‌متر لوله ‌پلی اتیلن به‌صورت شاخه 6 متری و قطر 160 تا 2000 میلی‌متر به‌صورت شاخه 6 و 12 متری ارائه می‌شود.

تأثیر مواد شیمیایی روی لوله ‌پلی اتیلن

ازجمله ویژگی‌های منحصر به‌فرد لوله‌های ‌پلی اتیلن مقاومت آن‌ها در برابر پوسیدگی، ضربه، خوردگی، انعطاف‌پذیری، زمین‌لرزه، اشعه ماوراء بنفش با خاصیت هیدرولیکی است. این لوله‌ها هیچ واکنشی با آب ندارند و همین ثبات، در بو، رنگ و مزه آب، آن‌ها را برای استفاده در لوله‌های آب مناسب کرده است. آزمایش‌های زیادی را بر اساس استانداردهای جهانی روی این لوله‌ها انجام می‌دهند که تحت شرایط متفاوت، رفتار ‌پلی اتیلن را بررسی کنند. مقاومت بالا و عدم ترکیب با دیگر مواد شیمیایی که این لوله‌ها از خود نشان دادند، آن‌ها را برای کاربردهای صنعتی و فضاهایی که در ترکیب با مواد شیمیایی بوده، مناسب کرده است.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لوله‌های پلی اتیلن تحت فشار می‌توانید مقاله لوله‌های پلی اتیلن تحت فشار اصفهان پلاست را مطالعه کنید.

استاندارد لوله‌های پلی‌ اتیلن

دستگاه ‌پلی اتیلن

 6 نوع استاندارد مورداستفاده در لوله‌های ‌پلی اتیلن وجود دارد که شامل موارد زیر است:

●  استاندارد ISIRI شامل سه زیر دسته:

-کنترل قطر خارجی و ضخامت جداره لوله 1331 ISIRI
-آئین‌نامه کاربرد و نصب لوله تحت ‌فشارتر‌ موپلاستیک در زیرخاک 2002 ISIRI
-روش‌های نمونه ‌برداری و آزمون لوله ‌پلی اتیلن ISIRI 2178

●  استاندارد ایزو شامل دو زیر دسته:

نظارت بر قطر و فشار اسمی لوله ‌تر‌ موپلاستیک  ISO 1.161
-کنترل قطر خارجی و ضخامت جداره لوله ISO 3607

●  استاندارد  BSI

شامل مشخصات لوله ‌پلی اتیلن با استاندارد BSI6437 , 3284
-مشخصات، ابعاد و فشار لوله تر‌ موپلاستیکی با استاندارد BSI5556
-مشخصات لوله ‌پلی اتیلن آبی و مشکی تا قطر 63 میلی‌متر با استانداردهای BSI6672 , 6730

●  استاندارد  DIN

●  استاندارد ASTM

-مشخصات لوله ‌پلی اتیلن ASTM D-3350,2104
-مشخصات لوله ‌پلی اتیلن با کنترل قطر داخلی با استاندارد  ASTM D-2239
-مشخصات لوله ‌پلی اتیلن با کنترل قطر خارجی با استاندارد  ASTM D-2447
-طبقه‌بندی با استاندارد  ASTM D2737

●  استاندارد AWWA بررسی لوله تحت‌فشار آب 

قیمت لوله پلی‌ اتیلن

قیمت لوله پلی‌ اتیلن ‌ها روز به‌ روز افزایش می‌یابد. در واقع مواد تشکیل ‌دهنده لوله ‌پلی اتیلن از نفت ساخته‌ شده و ساخت مواد پلی‌ اتیلن رابطه‌ای مستقیم با قیمت جهانی نفت دارد.

قیمت لوله ‌پلی اتیلن در بازار چگونه است؟

به نسبت مواد اولیه خالص استفاده ‌شده در آن متفاوت است. مواد اولیه و مهم لوله‌های ‌پلی اتیلن pe40,  pe63, pe80 و pe100 هست که میزان استفاده از آن قیمت لوله ‌پلی اتیلن را تعیین می‌کند. قیمت لوله ‌پلی اتیلن و میزان خالص بودن آن به میزان ترکیب مواد اولیه و مورد نیاز با مواد ضایعاتی است. مواد اولیه برای ساخت لوله ‌پلی اتیلن ضایعاتی، که از آسیاب کردن لوله‌های ‌پلی اتیلن مصرف ‌شده تولید می‌شود.

اکثر لوله‌های ‌پلی اتیلن که با مواد ضایعاتی مانند گرانول و یا کامپاند تولید می‌شوند ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی در صنعت دارند. قیمت لوله ‌پلی اتیلن در بازار از میزان تفاوت بالایی برخوردار نیست. چرا که این قیمت برای اکثر تولید کننده‌ها مشخص و واضح است. پس اگر در جایی قیمتی را دیدید که تفاوت چشم‌گیری با انواع قیمت‌ها دارد، به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است این لوله‌ها از مواد ضایعاتی و به‌صورت گسترده تولید شده باشد.

مقایسه خصوصیات و قیمت لوله ‌پلی اتیلن با انواع لوله‌ها

لوله ‌پلی اتیلن سنگین که دارای چگالی بالایی هستند در حوزه‌های وسیعی از خطوط شهری و همین‌طور صنعتی، حفاری و دقت زباله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته از لوله‌ها در موقعیت‌های رو و زیر زمین دارای کاربرد اثبات‌ شده‌ای هستند. اما شاید لوله‌های فولادی هرگز نتوانند چنین امتیازهایی را به خود اختصاص دهند. در این بخش مزایای لوله ‌پلی اتیلن در مقایسه با لوله‌های فولادی را بررسی می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خصوص لوله ‌پلی اتیلن دیده می‌شود قیمت ارزان آن است. این لوله‌ها دارای وزن بسیار سبک‌تری به نسبت لوله‌های فولادی هستند. همچنین می‌توانند حمل‌ونقل آسا‌ن‌تری داشته باشند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت لوله پلی‌ اتیلن

بر اساس روش‌های مختلفی تعیین می‌شود که هرکدام میزان تأثیر متفاوتی را روی نرخ لوله ‌پلی اتیلن می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفاوت است. این تفاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت خواهیم نمود. شاید برخی از مردم از وجود تفاوت میان قیمت لوله ‌پلی اتیلن با مارک‌های متفاوت تعجب کنند. این تفاوت ناشی از موارد مختلفی می‌تواند باشد. تأثیر هر یک از موارد موجود اختلافات زیادی با یکدیگر دارد. افراد بنا به نیاز خود می‌بایست میان لوله‌های مختلف و تفاوت آن‌ها انتخاب خود را انجام دهد.

مواد اولیه لوله پلی‌ اتیلن

یکی از دلایلی که قیمت لوله ‌پلی اتیلن تغییر می‌کند استفاده از مواد اولیه است. مسلماً کارخانه‌هایی که از مواد اولیه باکیفیت و درجه ‌یک استفاده می‌کنند، قیمت بالاتری نیز برای این محصول انتخاب می‌کنند. زمانی که برخی از کارخانه‌ها از مواد ضایعاتی برای تولید لوله استفاده می‌کنند، می‌توانند قیمت لوله ‌پلی اتیلن را به‌طور محسوسی کاهش دهند.

خلوص مواد اولیه

با اینکه از مواد با‌کیفیت در تولید لوله استفاده می‌کنند اما میزان خلوص مواد اولیه روی قیمت لوله ‌پلی اتیلن تأثیر بیشتری می‌گذارد. با افزایش خلوص این مواد میزان نزدیک شدن تولید به استاندارد‌ها بیشتر خواهد بود و البته قیمت لوله ‌پلی اتیلن نیز افزایش خواهد یافت.

نوع لوله پلی‌ اتیلن

دستگاه ‌پلی اتیلن

در انتها آنچه باعث تغییر قیمت لوله ‌پلی اتیلن می‌شود انواع لوله تولید شده است. میزان مواد به‌کار رفته در هر نوع لوله متفاوت که این اختلاف باعث تغییر در قیمت لوله ‌پلی اتیلن می‌گردد. اندازه و سایز لوله ‌پلی اتیلن یکی از علت‌های افزایش قیمت لوله می‌شود که بستگی به درجه کیفیت آن دارد.

فروش لوله پلی‌ اتیلن

مواد خام واصلی ‌پلی اتیلن از پالایشگاه‌ها به دست تولیدکننده‌های لوله ‌پلی اتیلن می‌رسد. قیمت لوله ‌پلی اتیلن هرروزه در حال تغییر است. چرا که مواد اصلی آن ‌پلی اتیلن است و چون قیمت ‌پلی اتیلن هرروز در حال تغییر هستند قیمت لوله ‌پلی اتیلن هم ثابت نیست. برای خرید لوله‌های ‌پلی اتیلن شما باید هر روز پیگیر قیمت لوله ‌پلی اتیلن باشید. لوله ‌پلی اتیلن ویژگی‌های منحصر به‌فرد فردی دارد که شاید لوله‌های دیگر با جنس متفاوت این ویژگی را نداشته باشند. به همین دلیل است که بسیاری از مهندسان و طراحان برای نصب لوله‌های از لوله‌های ‌پلی اتیلن استفاده می‌کنند، بدون آنکه توجهی به قیمت لوله ‌پلی اتیلن داشته باشند.

لوله ‌پلی اتیلن ارزان‌تر از چه نوعی است؟

فروش لوله‌های ‌پلی اتیلن در بازار با قیمت به‌صرفه و ارزان‌ترین نوع لوله‌های پلی‌ اتیلن ، لوله‌هایی هستند که با استاندارد PE63 ساخته و تولید می‌شود. توجه داشته باشید که هر نوع از لوله‌های ‌پلی اتیلن کاربرد خاص خودش را دارد. در واقع اگر لوله ‌پلی اتیلن از مواد ‌پلی اتیلن خالص تولید شود گران‌تر است و اگر ناخالصی در تولید لوله به کار گرفته شود ارزان‌تر می‌شود.

فروش لوله ‌پلی اتیلن با قیمت ارزان

با توجه به استقبال خرید از لوله ‌پلی اتیلن چنین به نظر می‌آید که محصول دارای خریدار زیادی است. به‌این‌ترتیب یک سری روش‌های خرید اینترنتی برای لوله ‌پلی اتیلن در نظر گرفته‌ شده، تا افراد بتوانند از لوله ‌پلی اتیلن نهایت استفاده را داشته باشند. لوله ‌پلی اتیلن دارای جنس بسیار عالی و بی‌نظیری است. در حال حاضر امکان خرید اینترنتی این محصول باقیمت بسیار ارزان و مناسب فراهم‌ شده است. شما می‌توانید در هر نقطه از ایران که هستید تنها با یک تلفن لوله ‌پلی اتیلن را سفارش داده و بدون درگیر شدن با هزینه‌های اضافی این محصول را خریداری کنید. قیمت لوله ‌پلی اتیلن در بررسی اخیر بسیار ارزان‌تر از قبل است و شما می‌توانید از جداول موجود قیمت لوله ‌پلی اتیلن را مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که قیمت لوله ‌پلی اتیلن در بازارهای داخلی نوسان زیادی دارد.

لوله ‌پلی اتیلن ارزان

این لوله‌ را اغلب با سه گرید PE63,PE80,PE100 در بازار لوله‌های ‌پلی اتیلن مشاهده می‌کنید. لوله‌های ‌پلی اتیلن PE63  تا چند سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما باروی کار آمدن گریدهای جدیدتر دستگاه ‌پلی اتیلن تولید این نوع گرید قدیمی، کمتر شد. منظور از لوله ‌پلی اتیلن ارزان، لوله‌هایی است که برای انتقال آب غیر شرب استفاده می‌شود. بنابراین زمانی که قصد دارید برای انتقال آب غیر شرب که نیازی به فشار اتمسفر بالا نیست، از لوله ‌پلی اتیلن استفاده کنید می‌توانید از ‌پلی اتیلن و گرانول استفاده کنید که تا 4 بار فشار قابل‌ تحمل دارد. لوله ‌پلی اتیلن ارزان با گرید PE80 تولید شده و ضخامت و طول عمر بالایی دارد. لوله ‌پلی اتیلن و دستگاه ‌پلی اتیلن ارزان را می‌توانید در موارد زیر استفاده کنید که نیازی به فشار و عمق دفن بالا نیست:

  • کاو رینگ کابل فیبر نوری
  • غلاف کابل برق
  • شبکه‌های زیرزمینی 
  • آبیاری باغچه‌های کوچک 
  • آبیاری فضای سبز و درخت‌های بلوار خیابان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *