اتصالات جوشی پلی اتیلن چیست ؟ و قیمت انواع آن

اتصالات جوشی پلی اتیلن از بهترین و کاربردی‌ترین انواع اتصالات پلی اتیلنی می‌باشند. این اتصالات در لوله کشی های صنایع مختلف نقش‌های بسیار موثری نیز دارند. نصب آنها نیز بسیار ساده است. این اتصالات را به اتصالات ماینری نیز می‌شناسند. تولید این اتصالات به وسیله دستگاه‌های تزریقی و همچنین قالب‌های مخصوص برای تولید اتصالات مختلف جوشی انجام می‌شود.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پلی اتیلن چیست و اتصالات آن چه ترکیباتی دارند؟

مواد و ترکیباتی که برای تولید اتصالات جوشی پلی اتیلن استفاده می‌شوند، با دیگر مواد پلی اتیلن که در دیگر اتصالات به کار می‌رود، متفاوت است. پلی اتیلن در گریدها و انواع مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها هم کاربرد خود را دارند. یعنی در ساخت مواد مختلفی استفاده می‌شوند که یکی از آنها اتصالات پلی اتیلن است.

این مواد دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که در ادامه می‌توانید با تک تک آنها آشنا شوید:

۱. وزن کم

این اتصالات وزن کمتری نسبت به دیگر انواع اتصالات فلزی و… دارند. در نتیجه حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر خواهد بود. این اتصالات در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. از طرف دیگر، استحکام خوبی دارند و دارای قابلیت تحمل انواعی از تنش‌های کششی و فشارهای مختلف هستند.

۲. مقاوم در مقابل فشار و ضربه

اتصالات جوشی پلی اتیلن در مقابل هر عامل خارجی اعم از ضربه و فشار مقاومت زیادی دارند. بنابراین در یک پروژه با وجود این اتصالات نیازی به خرید مجزای تجهیزات ضد ضربه و… نیست. ضمن اینکه این اتصالات، ضایعات اجزا را می‌توانند به صفر برسانند. این ویژگی دلیل بسیار مهمی برای جایگزین کردن اتصالات پلی اتیلن با انواع اتصالات و لوله‌های فلزی و بتنی است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

۳. مقاوم در سایش

در نتیجه‌ی مقایسه این اتصالات پلی اتیلن با دیگر اتصالات متوجه شدند که آنها از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردارند. در نتیجه اتصالات پلی اتیلن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این اتصالات را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

۴. مقاوم در برابر مواد شیمیایی

محیط‌های اسیدی و بازی و بسیاری از محلول‌های شیمیایی دیگر نمی‌توانند بر اتصالات جوشی پلی اتیلن تاثیر بگذارند. این امر یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این اتصالات است. در استانداردهای لوله و اتصالات می‌توانید لیست کامل موادی که توانایی تاثیر گذاری بر این اتصالات را ندارند مشاهده کنید.

۵. خاصیت جریان پذیری عالی

سطح درونی لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلنی صاف است و زبری خیلی کمی دارند. به همین دلیل سیالات درون آن به سرعت حرکت می‌کنند و این به‌خاطر ضریب زبری اتصالات که معادل ۰.۰۰۷ است، می‌باشد.

۶. اتصال پذیری راحت

اتصالات پلی اتیلنی باعث اتصال راحت و بی دردسر لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر می‌شوند. اتصالات تولید شده در شرکت اصفهان پلاست تنوع بالایی دارند و به راحتی در پروژه نصب و اجرا می‌شوند. بنابراین می‌توانند کاملا یک سیستم حرفه‌ای را برای خط لوله پلی اتیلن اجرا کنند.

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

اتصالات جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست

تا اینجا با ترکیباتی که در تجهیزات پلی اتیلنی به کار رفته و همچنین ویژگی‌های آنها آشنا شدید. اما چرا به اتصالات جوشی پلی اتیلن اصطلاحا جوشی گفته می‌شود؟ علت این نامگذاری این بوده است که تمام انواع این اتصالات با استفاده از دستگاه‌های بات فیوژن و همچنین دستگاه‌های جوش پلی اتیلن به یکدیگر وصل می‌شوند. در حقیقت روش نصب این اتصالات با استفاده از جوش‌های لب به لب است.

انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست

این اتصالات دارای انواع مختلفی هستند. معمولا اتصالات جوشی دارای سه راهی، دو راهی، تبدیل‌ها و زانوهای مختلف می‌باشد. این اتصالات می‌توانند فشارهای قوی ۱۶ و ۲۵ و همچنین فشارهای ضعیف ۶ و ۱۰ اتمسفری را متحمل شوند. کیفیت اتصالات جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست نیز در بهترین و درجه یک‌ترین حالت تولید می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید هر یک از اتصالات زیر را در هر تعدادی که مد نظر دارید به مسئولان اصفهان پلاست سفارش دهید. کارمندان ما در اسرع وقت سفارشات شما را با بسته بندی‌های مخصوص به محل ارسال خواهند کرد.

ابعاد این محصولات بسیار متفاوت و متنوع است. معمولا اتصالات جوشی پلی اتیلن در ابعاد ۳۲ میلی‌متری تا ۴۰۰ میلی‌متری تولید می‌شوند. البته می‌توان آنها را بر اساس نیازهای مشتری نیز تولید کرد. باید این مسئله را نیز مد نظر داشته باشید که کیفیت این اتصالات ارتباط مستقیمی با کیفیت مواد، مهارت تیم تولید کننده و تجهیزاتی که در ساخت آن استفاده شده دارد. گروه تولیدی اصفهان پلاست از بهترین و متخصص‌ترین کارشناسان برای تولید محصولات خود بهره برده است و بهترین متریال را در ساخت آنها به کار می‌برد. انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن به شرح زیر می‌باشد:

  1. سه راه پلی اتیلن جوشی مساوی اصفهان پلاست
  2. سه راه تبدیل جوشی اصفهان پلاست
  3. زانو ۹۰ درجه جوشی اصفهان پلاست
  4. زانو ۴۵ درجه جوشی اصفهان پلاست
  5. تبدیل جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست
  6. درپوش جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست
  7. چهار راه جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست
  8. فلنج جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست

کاربرد اتصالات جوشی اصفهان پلاست در صنایع مختلف

کاربرد اتصالات جوشی اصفهان پلاست در صنایع مختلف

این اتصالات کیفیت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل در پروژه‌های آبرسانی و انتقال سیالات استفاده می‌شوند. تمامی خطوط پلی اتیلنی به این اتصالات مجهز هستند. بر همین اساس است که امروزه این محصولات در اندازه‌های مختلفی بر اساس نیازها و سفارشات مشتری تولید می‌شوند.

این اتصالات پلی اتیلن بر اساس شیوه کارکرد خود می‌توانند به دو صورت به هم متصل شوند. همچنین دو دستگاه متفاوت نیز می‌توانند آنها را به یکدیگر یا به لوله‌ها جوش دهند.

اتصال اتصالات جوشی پلی اتیلن در صنایع پتروشیمی نفتی و گازی عموما با دستگاه‌های الکتروفیوژن صورت می‌گیرد. اما دستگاهی که این لوله‌ها و اتصالات را در صنایع آب و فاضلاب به یکدیگر متصل می‌کند، دستگاه بات فیوژن است.

با این وجود باید این مسئله را نیز مد نظر داشته باشیم که دما و فشار از دو استاندارد مهم و موثری هستند که مشخص می‌کنند هر صنعت باید از کدام نوع اتصالات جوشی و کدام دستگاه استفاده کند. چون نصب این اتصالات در مناطق متفاوتی از یک شبکه لوله کشی است. در هر یک از این مناطق نیز دما و فشار می‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه تشخیص این مسئله به عهده کارشناس خواهد بود.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید اتصالات جوشی پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت اتصالات جوشی پلی اتیلن، اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین اتصالات جوشی پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات جوشی پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

برای خرید بهترین اتصالات پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

ایمیل:  info@esfahanplast.com

اینستاگرام : Esfahan_plast@

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650