معرفی زانو پیچی پلی اتیلن و قیمت انواع آن

ایجاد انحراف در مسیر حرکت آب و سیالات در لوله کشی‌ها به عهده زانو است. زانوها اتصالاتی هستند که می‌توانند مسیر حرکت لوله‌های صاف را منحرف کنند. زانو پلی اتیلن در دو صورت پیچی و جوشی در بازار وجود دارد. همانطور که از نامشان نیز پیداست، زانو پیچی با استفاده از رزوه به لوله متصل می‌شود. اما زانو جوشی به کمک دستگاه جوش خاص خود به لوله وصل می‌گردد.

لوله کشی‌ها نیز درست همانند جاده سازی نیاز به عبور از پیچ و خم‌های متفاوت دارد. به همین دلیل همیشه نمی‌توان از لوله‌های صاف استفاده کرد. در نتیجه اتصالاتی همچون دو راهی، سه راهی و زانوهای مختلف برای ایجاد انحراف در مسیر این لوله کشی‌ها ضروری هستند.

اتصالات پیچی در مقابل اتصالات جوشی طرفداران بیشتری دارند. چرا که نصب آنها ساده‌تر است. البته کاربرد هر یک از آنها در صنایع مختلف، متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که از هر کدام از آنها در پروژه‌های خاص خود و با استفاده از دستگاه‌های خاص استفاده می‌شود.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی ۳ اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خصوصیات زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست

مهندسان و متخصصین پروژه‌های آبیاری و لوله کشی‌های مختلف، می‌توانند از لوله‌ها و اتصالات مختلفی برای پروژه خود استفاده کنند. آنها می‌توانند از زانو و یا سه راهی‌های پلی اتیلن یا فلزی و حتی بوتنی در کار خود استفاده کنند. اما انتخاب هر یک از این اتصالات بر اساس نوع پروژه و جنس متریال انتقالی می‌باشد.

ویژگی‌های متریال پلی اتیلن چیست؟ چه موادی را می‌توان با استفاده از آنها جا به جا کرد؟ اولین مشخصه‌ی اتصالات پلی اتیلن اعم از زانو پیچی پلی اتیلن وزن کم و سبک بودن آن است. همین مسئله باعث می‌شود تا حمل و نقل و بارگیری و حتی نصب این متریال نیز ساده‌تر باشد. در نتیجه اذیت افراد کمتر شده و پروژه سریع‌تر و با کیفیت‌تر اجرا خواهد شد. این اتصالات دارای تحمل بالایی نیز در مقابل فشارهای مختلف و تنش‌های خاص از جمله رانش زمین و زلزله‌های مختلف می‌باشند.

مقاومت اتصالات پلی اتیلنی اعم از زانو پیچی پلی اتیلن در مقابل فشار و ضربه بسیار بالاست. این تجهیزات بالای ۵۰ سال عمر مفید دارند. در نتیجه در هر لحظه احتیاجی به بررسی آنها و تعویضشان نیست.

مقاومت لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلنی در مقابل سایش و پوسیدگی با مواد شیمیایی مختلف نیز بی‌نظیر است. در نتیجه اتصالات پلی اتیلن یک انتخاب درجه یک برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، می‌باشد. همچنین جوندگان نیز توانایی وارد کردن آسیب به این اتصالات را ندارند. چون سطح آنها بسیار سخت است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست

در هر اتصالاتی، زانوها به دو صورت ۹۰ درجه و ۴۵ درجه هستند. هر دو نوع این اتصالات در انواع جوشی و پیچی در بازار عرضه می‌شوند. البته پیچی بودن اتصالات به معنای کاهش آب بندی آنها در مقابل اتصالات جوشی نیست. این مسئله عموما با قطر لوله‌های مورد استفاده مرتبط می‌باشد. چرا که عموما اتصال پیچی لوله‌های قطور دشوار است. در نتیجه عموما آنها را با استفاده از دستگاه‌های جوش به هم متصل می‌کنند. به طور کلی، اتصالات پیچی از ۵ قسمت تشکیل شده است:

 • بدنه
 • سر پیچ
 • اسپلیت رینگ
 • بوشینگ
 • ارینگ

هر یک از این قسمت‌ها باعث می‌شوند تا دو لوله پلی اتیلنی به راحتی به یکدیگر متصل شوند. این اتصال با حرکات پیچی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، وجود این بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا میزان نشتی آب به حداقل برسد و صفر شود. از طرف دیگر، بخاطر نصب پیچی این زانو‌ها، نصب‌شان ساده است و نیازی به تخصص ندارد. بنابراین سرعت کار بالا رفته و زودتر نتیجه می‌دهد.

هر یک از این بخش‌ها می‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. یعنی از متریال مختلفی تهیه شده باشند. جنس هر یک از این بخش‌ها در اتصالات زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست به شرح زیر می‌باشد:

 • جنس بدنه از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌های گرید
 • جنس سر پیچ از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌های گرید
 • جنس اسپلیت از نوه پلی استال
 • جنس بوشینگ از نوع پلی اتیلن
 • جنس اورینگ از نوع نیتریل رابر

زانو پیچی دارای نری و مادگی و یا همان رزوه می‌باشد. لوله‌هایی که با این روش به اتصالات متصل می‌شوند نیز با لوله‌های جوشی متفاوت هستند. چرا که لوله‌های پیچی نیز دارای رزوه‌هایی هستند که به رزوه‌های اتصالات و زانوها وصل می‌گردند. به همین دلیل است که از اتصالات پیچی برای لوله‌های پیچی و از اتصالات جوشی برای لوله‌های جوشی استفاده می‌شود.

نکاتی برای نصب اتصالات پیچی اصفهان پلاست

 • حتما قبل از هر نوع اتصال پیچی، باید انتهای لوله را به طور کامل تمیز کنید. سپس قطعات را به ترتیب روی این لوله قرار دهید.
 • قبل از اینکه مهره را محکم کنید، حتما مطمئن شوید که تمامی قطعات به درستی جا افتاده باشند.
 • برای بستن این اتصالات حتما از یک اچار استفاده کنید که دسته آن کوتاه‌تر از ۴۶ سانتی‌متر باشد.
 • برای مطمئن شدن از آب بندی اتصالات خود نیازی نیست که دور این نواحی را با نوار تفلون ببندید.
 • لوله و اتصالات باید حتما از یک جنس و یک خانواده باشند. یعنی برای لوله فلزی از اتصالات پلی اتیلن و برای لوله پلی اتیلن از اتصالات فلزی استفاده نکنید. چرا که در این شرایط آبدهی کمتری دارید. یعنی نشت آب در این شرایط کمتر است.
 • همچنین از آنجا که روش نصب این اتصالات پیچی است، نیازی به جوش‌های مختلف نمی‌باشد.

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

مزایای استفاده از اتصالات زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست

 • نصب سریع و راحت
 • بدون نیاز به تخصص برای نصب
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در مقابل کودهای شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از بهترین جنس پلی اتیلن و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • قیمت مناسب و به صرفه

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

خرید زانو پیچی پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.  

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین انواع اتصالات پیچی اعم از زانو پیچی پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات زانو پیچی پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

برای خرید بهترین اتصالات زانو پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۵۵۶۹۰۰۰۲

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

اینستاگرام : esfahan_plast@

ایمیل:  info@esfahanplast.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650