انواع اتصال ماده پلی اتیلن و آموزش نصب آن

اتصال ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست از بهترین اتصالات برای استفاده در پروژه‌های آبیاری و لوله کشی می‌باشد. این اتصالات دارای مادگی هستند و به بخش نر لوله و دیگر اتصالات وصل می‌شوند. اتصالات ماده و نر دارای رزوه هستند و پیچی می‌باشند. انواع اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن برای اتصال به لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر استفاده می‌شوند:

 1. سه راه ماده پلی اتیلن پیچی مساوی اصفهان پلاست
 2. سه راه ماده تبدیلی پیچی اصفهان پلاست
 3. زانو ۹۰ درجه ماده پیچی اصفهان پلاست
 4. تبدیل پیچی ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست
 5. درپوش ماده پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با انواع اتصالات ماده پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

به چه اتصالاتی، اتصالات ماده گفته می‌شود؟

به اتصالاتی اتصال ماده پلی اتیلن گفته می‌شود که با استفاده از آن و به کمک سری ماده آنها، بین لوله‌ها اتصال برقرار شود. نکته مهم برای استفاده از اتصالات پلی اتیلن این است که دمای سیالاتی که با این لوله ها قرار است منتقل شود باید متعادل و متعارف باشد. چرا که این لوله‌ها محدودیت دمایی دارند. اما دیگر ویژگی‌های این لوله‌ها کار را برای مسئولین پروژه بسیار راحت می‌کند.

در پروژه‌های لوله کشی و انتقال مواد سیال، لوله‌های مختلفی استفاده می‌شوند. تا قبل از استفاده از متریالی به نام پلی اتیلن، بیشتر لوله‌ها فلزی و یا بوتنی بودند. حمل این لوله‌ها بسیار سخت بود و همچنین مشکلات زیادی برای سایش، زنگ زدگی و… ایجاد می‌کردند. به همین دلیل به مرور زمان ماده شیمیایی به نام پلی اتیلن تولید شد تا لوله‌ها و اتصالات خاصی را با استفاده از آن تولید کنند.

لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن مزایای بسیار زیادی در مقابل لوله‌های فلزی و بوتنی دارند. از اصلی‌ترین مزایای این لوله‌ها در مقابل لوله‌های دیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن کم
 • مقاومت در مقابل فشار و ضربه
 • مقاومت در مقابل سایش
 • مقاومت در برابر مواد و ترکیبات شیمیایی
 • خاصیت جریان پذیری عالی
 • اتصال پذیری راحت

وزن این اتصالات کم است و حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان‌تر میباشد. این اتصالات در مقابل دمای بسیار پایین مقاوم هستند. استحکامشان نیز بالاست و فشارهای زیادی را نیز می‌توانند تحمل کنند.

مقاومت این اتصالات نیز در برابر ضربات مختلف و فشارهای متفاوت، بالاست. در نتیجه در انواع پروژه‌های مختلف می‌توان از آنها استفاده کرد. این اتصالات از مقاومت بالایی در مقابل سایش برخوردارند. در نتیجه برای انتقال مواد مایع که دارای مواد جامد غیر محلول هستند، مناسبند. سطح آنها نیز سخت است و جوندگان آن را تخریب نمیکنند.  

اتصال پیچی ماده پلی اتیلن از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

اتصالات پیچی ماده همان اتصالات رزوه‌ای هستند. این اتصالات تنها برای ارتباط بین لوله‌های پلی اتیلن استفاده می‌شوند. به طور کلی، اتصالات پیچی پلی اتیلن از ۵ قسمت تشکیل شده است: بدنه، سر پیچ، اسپلیت رینگ، بوشینگ و ارینگ.

هر یک از این قسمت‌ها باعث می‌شوند تا دو لوله پلی اتیلنی به راحتی به یکدیگر متصل شوند. این اتصال با حرکات پیچی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، وجود این بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا میزان نشتی آب به حداقل برسد و صفر شود. از طرف دیگر، بخاطر نصب پیچی این ‌اتصالات، اتصال‌شان ساده است و نیازی به تخصص ندارد. بنابراین سرعت کار بالا رفته و زودتر نتیجه می‌دهد.

هر یک از این بخش‌ها می‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. جنس هر یک از این بخش‌ها در اتصالات پیچی اصفهان پلاست متفاوت است. جنس بدنه از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌ های گرید است. جنس سر پیچ از پلی پروپیلن کوپلیمر از نوع‌ های گرید می‌باشد. اما اسپلیت از نوع پلی استال تهیه شده است. جنس بوشینگ از نوع پلی اتیلن و جنس اورینگ از نوع نیتریل رابر می‌باشد.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی ۳ اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

حین نصب اتصال ماده پلی اتیلن چه نکاتی رعایت کنیم؟

حین نصب اتصال ماده پلی اتیلن چه نکاتی رعایت کنیم؟

حتما قبل از نصب هر نوع اتصال پیچی، باید انتهای لوله را به طور کامل تمیز کنید. سپس قطعات را به ترتیب روی این لوله قرار دهید. قبل از اینکه مهره را محکم کنید، حتما مطمئن شوید که تمامی قطعات به درستی جا افتاده باشند. برای بستن این اتصالات حتما از یک اچار استفاده کنید که دسته آن کوتاه‌تر از ۴۶ سانتی‌متر باشد. این اتصالات نیازی به نوار تفلون ندارند و آب بندی هستند. لوله و اتصالات باید حتما از یک جنس و یک خانواده باشند. پس برای لوله فلزی از اتصالات پلی اتیلن و برای لوله پلی اتیلن از اتصالات فلزی استفاده نکنید. چرا که در این شرایط آبدهی کمتری دارید. نشت آب در این شرایط کمتر است. طرز نصب این اتصالات پیچی است. بنابراین برای نصب نیازی به دستگاه جوش ندارید.

 آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

مزایای استفاده از اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست

 • نصب سریع و راحت
 • بدون نیاز به تخصص برای نصب
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در مقابل کودهای شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از بهترین جنس پلی اتیلن و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • قیمت مناسب و به صرفه
 • سبک و کم وزن
 • در دسترس و خرید آسان
 • قابل سفارش در اندازه‌های مختلف

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

قیمت اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از انواع اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن اصفهان پلاست با شماره تلفن‌های مجموعه تماس گرفته و از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین اتصالات پیچی ماده پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین اتصالات پیچی پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

برای خرید بهترین اتصالات ماده پیچی پلی اتیلن اصفهان پلاست می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

ایمیل:  info@esfahanplast.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650