معرفی کمربند‌ پلی اتیلن و قیمت انواع آن

کمربندهای پلی اتیلن از از انواع اتصالات پلی اتیلن هستند که کارایی بسیار بالایی دارند. کاربرد این اتصالات در انشعاب گیری یا ایجاد انشعاب از لوله‌های اصلی برای لوله‌های فرعی می‌باشد. همچنین برای تعمیرات احتمالی لوله‌ها نیز از کمربندهای پلی اتیلن استفاده می‌شود. این کمربندها دارای بخش‌های مختلف هستند. هر فرد برای نصب  و یا استفاده از آنها در پروژه‌های آبیاری و آب رسانی، باید با بخش‌های مختلف این اتصالات آشنا باشد. بنابراین راحت‌تر با آنها کار کرده و به درستی آنها را نصب می‌کند.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با کمربندهای پلی اتیلن اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

 

پلی اتیلن چیست و چرا از آن در پروژه‌های لوله کشی استفاده می‌کنند؟

چرا بیشتر تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای لوله کشی را از پلی اتیلن می‌سازند؟ پلی اتیلن چیست؟ در حقیقت پلی اتیلن یک ترکیب شیمیایی بسیار مقاوم و با کیفیت است که دوام بالایی دارد. این ترکیب به ندرت دچار آسیب و خراش شده و به سختی می‌شکند. به همین دلیل است که در پروژه‌های سنگین و مهم آبیاری می‌‌توان از آنها استفاده کرد.

پروژه‌های آبیاری از جمله پروژه‌هایی است که نمی‌توان هر لحظه به آنها دسترسی داشت. در نتیجه تعمیر این پروژه‌ها بسیار دشوار و سخت خواهد بود. اگر این لوله‌ها نشت کند و یا دچار مشکلی شود، نمی‌توان هر لحظه زمین را حفاری کرد و به لوله‌ها رسید. در نتیجه باید حتما از لوله‌هایی استفاده کرد که مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. تمام تجهیزات باید از این ویژگی برخوردار باشند و این ویژگی تنها به لوله مربوط نیست. اتصالاتی هم که در این میان مورد استفاده قرار می‌گیرند باید همینقدر با دوام باشند. بنابراین پلی اتیلن برای این پروژه‌ها بهترین ماده است.

اتصالات و لوله‌های پلی اتیلن برای پروژه‌های آبیاری و آب رسانی از بهترین تجهیزات هستند. نکته حائز اهمیت در این پروژه‌ها این است که نباید جنس لوله و اتصالات با یکدیگر متفاوت باشد. یعنی نمی‌توانید از اتصالات فلزی برای لوله‌های پلی اتیلن استفاده کنید. از اتصالات پلی اتیلنی نیز نباید برای لوله‌های فلزی استفاده کرد. چرا که این دو جنس هرگز به یکدیگر متصل نشده و احتمال نشتی آن زیاد است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی ۳ اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

پلی اتیلن چیست و چرا از آن در پروژه‌های لوله کشی استفاده می‌کنند؟

 

کمربند پلی اتیلن و کاربرد مختلف آنها

برای اینکه از یک لوله اصلی انشعاب گیری شود، باید از کمربند پلی اتیلن استفاده شود. این کمربندها دارای دو قسمت اصلی هستند. یکی از این قسمت‌ها کفه و قسمت دیر انشعاب می‌باشد.

جنس‌های کمربندها متفاوت است. اما کمربندهای پلی اتیلن بهترین جنس و بهترین مقاومت را دارند.

سایزهای کمربند پلی اتیلن از ۲۰ تا ۱۶۰ میلی‌متر می‌باشد. همچنین آنها می‌توانند فشارهای مختلفی تا ۱۰ اتمسفر را تحمل کنند. آنها عموما در استانداردهای معین و صحیحی از جمله PE63 – PE40 – PE80 – PE100‌ تولید می‌شوند.

کمربندهای پلی اتیلن در مقایسه با دیگر جنس‌ها دارای مزایای بسیار زیادی است. این کمربندها از مرغوب ترین تجهیزات آبیاری می‌باشند.

اصلی ترین مزیت این کمربندها مقاومت آنها در مقابل ترکیبات شیمیایی، نور خورشید، اشعه UV و… است. در نتیجه به مرور زمان دچار پوسیدگی و خرابی نمی‌شوند. همچنین آنها خشک و شکننده نیستند و بسیار مستحکم می‌باشند.

اندازه تولیدی کمربند پلی اتیلن متفاوت بوده و بسته به کاربرد در صنعت تولید می‌شود. همچنین نصب این اتصالات بسیار ساده است. چرا که آنها در چهار طرف خود دارای پیچ و مهره خاصی هستند. در نتیجه نصب آنها نیاز به تخصص نداشته و راحت نصب می‌شوند.

نگرانی نشتی آب نیز در این مورد وجود ندارد. چون این کمربندها از اورینگ‌های لاستیکی با ایمنی بسیار بالا تولید شده‌اند. بنابراین شما هیچ احتیاجی به نوار تفلون نخواهید داشت و خیالتان از این جهت راحت است.

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

همچنین در سیستم آبیاری بارانی کمربند پلی اتیلن بسیار مفید و کاربردی است.
اجرای سیستم آبیاری بارانی با توجه به شرایط و تجهیزات موجود به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.
یکی از روش‌های متداول در اجرای این سیستم‌ها، استفاده از کمربند پلی اتیلن جهت خروجی گرفتن از لوله‌ پلی اتیلن و اتصال به شیرآلات، رایزر، آبپاش و…میباشد.

انواع و قسمت‌های مختلف کمربندهای پلی اتیلن

کمربند پلی اتیلن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. اولین بخش آنها کفه است. کفه به لوله اصلی وصل می‌شود تا انشعاب صورت گیرد. بخش دوم انشعاب یا ناف است. از این قسمت، لوله اصلی دارای انشعاب می‌شود.

بخش سوم شامل پیچ و مهره‌های مختلف است. این پیچ و مهره‌ها در ۴ طرف کمربند قرار می‌گیرند تا با استحکام به لوله اصلی و فرعی پیچ شوند. در نهایت نیز یک واشر اورینگی در داخل کمربند قرار می‌گیرد تا از نشتی آب جلوگیری شود.

این واشر باعث می‌شود تا شما نیازی به استفاده از نوار تفلون جهت جلوگیری از نشتی نداشته باشید.

 

اجزای تشکیل دهنده کمربند پلی اتیلن

  • کفه
  • انشعاب (ناف)
  • پیچ و مهره
  • واشر (اورینگ)

 

انواع مختلف کمربندهای پلی اتیلن + روش نصب

کمربندهای پلی اتیلنی در سه نوع تولید و استفاده می‌شوند:

  • کمربند پلی اتیلن ساده
  • کمربند پلی اتیلن آزبستی
  • کمربند پلی اتیلن انشعاب برنجی

برای نصب این کمربندها باید ابتدا دو کفه کمربند را از یکدیگر باز کنید. سپس  آنها را دور لوله اصلی قرار دهید. در ادامه با استفاده از ۴ پیچ و مهره کمربند، آن را دور لوله محکم می‌کنید. در ادامه قسمتی از لوله پلی اتیلن که ناف کمربند روی آن قرار گرفته می‌شود، با استفاده از دستگاه مخصوص سوراخ میکنید. در نهایت نیز اتصالات و یا لوله فرعی را روی این کمربند نصب می‌کنید. این کمربندها از اندازه ۲۰ تا ۳۱۵ تولید می‌شود. اندازه های آنها نیز به شرح زیر می‌باشد:

انواع مختلف کمربندهای پلی اتیلن

انواع مختلف کمربندهای پلی اتیلن + روش نصب

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

 

خرید کمربندهای پلی اتیلن از گروه تولیدی اصفهان پلاست

در این مقاله با کمربندهای پلی اتیلن و مشخصات آنها آشنا شدید. شما عزیزان می‌توانید برای سفارش عمده و محدود هر کدام از این محصولات، با مشخصات درج شده در انتهای مقاله تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. ما در کوتاه ترین زمان، محصولات مورد نظر را به دستتان خواهیم رساند. 

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین کمربندهای پلی اتیلن در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین کمربندهای پلی اتیلن را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

اینستاگرام :esfahan_plast

ایمیل:  info@esfahanplast.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650