فیلتر دیسکی چیست؟

فیلتر دیسکی برای تصفیه آب بسیار ضروری و مهم هستند. در هر سیستم آبیاری، اولین بخشی که به آن باید توجه کرد، فیلترینگ آب است. فیلترها از بخش‌های مهم پروژه‌های آبیاری است که از اجزای حیاتی سیستم کنترل مرکزی به حساب می‌آیند. شیارهای فوق العاده باریک و نزدیک فیلترها به راحتی ذرات و مواد ریزی که در آب معلق هستند را به خود جذب می‌کنند. در نتیجه آب تصفیه شده و به زمین‌های شما می‌رسد.

فیلترهای دیسکی از جمله فیلترهای پروژه‌های‌ آبیاری هستند که از دیگر انواع فیلتر، طرفداران بیشتری دارند. این فیلترها دارای دیسک‌های مخصوصی هستند که با تکنولوژی خاص و جدیدی، آب را تصفیه می‌کند. در نتیجه بیشتر کشاورزان و باغداران این نوع فیلتر را به دیگر انواع فیلتر ترجیح می‌دهند.

در این مقاله از اصفهان پلاست می‌توانید با ,فیلتر دیسکی, اصفهان پلاست آشنا شده و ویژگی‌های مهم و متفاوت آنها را بشناسید. همچنین می‌توانید با انواع فیلترهای دیسکی نیز آشنا شده و بهترین مورد را برای پروژه آبیاری خود انتخاب کنید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

طراحی فیلتر دیسکی آبیاری :

فیلتر دیسکی آبیاری، نسبت به مدل فیلتر های توری از راندمان تصفیه آب بهتری برخوردار است. طراحی هردوی این محصولات مشابه همدیگر می باشد تنها تفاوت آن ها در این است که فیلتردیسکی به جای تور از دیسک های پلاستیکی مرغوب تشکیل شده است.

همچنین این دیسک ها شامل حلقه های فشرده روی هم هستند که مشابه واشر می باشند. به علاوه دیسک های مربوطه داخل یک لوله ثابت و درو یک محفظه بسته قرار دارند. بر روی این صفحه ها منافذی تعبیه شده است که وظیفه به دام انداختن ذرات ریز داخل آب را برعهده دارد.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های جوش پلی اتیلنی هیدرولیک ,اصفهان پلاستو آشنایی با کاربردهای آن، مقاله انواع دستگاه ‌جوش‌ پلی اتیلنی هیدرولیک و بررسی آن‌ها را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

نقش مهم فیلترها در پروژه‌های آبیاری قطره ای

یکی از بخش‌های مهم هر سیستم آبیاری، فیلترها می‌باشند. آبی که برای زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها استفاده می‌شود آشامیدنی نیست. به همین دلیل املاح و ذرات معلقی دارد که برای گیاهان مضر است. به همین دلیل در هر پروژه آبیاری باید فیلترهایی لحاظ شود تا این املاح و ذرات را به خود جذب کند. در این صورت آب تمیز و زلال به گیاهان می‌رسد و در مسیر رشد آنها اختلال ایجاد نمی‌شود.

فیلترها عموما دارای چندین صفحه شیاردار هستند. هر کدام از این شیارها می‌توانند املاحی با اندازه‌های مختلف را از خود عبور دهند. بنابراین آبی که از آخرین فیلتر عبور می‌کند، زلال و عاری از املاح و ذرات است. این شیارها به مرور زمان پر از ذرات معلق می‌شوند. زمانی که ظرفیت آنها پر شود، اسمز معکوس در آنها اتفاق می‌افتد. اسمز یا شست و شوی معکوس نیز باعث می‌شود تا ذرات از میان این شیارها برداشته شده و به بیرون از فیلتر ریخته شوند. بنابراین به راحتی می‌توان مجددا با آنها کار کرد.

فیلتردیسکی، اصفهان پلاست و کلکتور اصفهان پلاست نصب شده در گلخانه

 

فیلتر دیسکی و بخش‌های مختلف آنها

فیلتر دیسکی نیز به شیارهای خاص و ریزی مجهز است که روی دیسک‌های آن قرار گرفته است. تفاوت این فیلترها با دیگر انواع فیلتر برای زمین‌های کشاورزی این است که از آنها بیشتر برای روش آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شود. اما آبیاری قطره‌ای چیست؟

. آبیاری زمین‌های کشاورزی بدین معناست که میزان آبی که در دسترس گیاهان قرار می‌گیرد با استفاده از روش‌های سنتی و یا مدرن، کنترل شود.

به طور کلی زمین‌های کشاورزی به سه روش سطحی (سنتی)، زیر سطحی (مدرن) و قطره‌ای و بارانی آبیاری می‌شوند. روش سطحی شامل سه روش حوضی، سیلابی و مرزی است که هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی نیز دارند. اما امروزه بسیاری از کشاورزان از روش‌های سنتی دست کشیده و به روش‌های آبیاری مدرن روی آورده‌اند.

روش‌های آبیاری مدرن، شامل روش‌های زیر سطحی، قطره‌ای و بارانی است. شاید از عنوان هر یک از این روش‌ها متوجه نحوه فعالیت‌شان شده باشید. در روش زیر سطحی، آب رسانی به کمک پمپ‌هایی از زیر سطح خاک انجام می‌شود. در روش‌های بارانی نیز به کمک آب پاش‌های نیوفیت، آب به سطح گیاهان رسیده و آنها را آبیاری می‌کند.

فیلترهای دیسکی برای آبیاری قطره‌ای عالی هستند. چون آب را به صورت بیولوژیکی تصفیه می‌کنند. نوع جدید این فیلترها دارای فرم دیسک جدیدی است تا سطح فیلتراسیون و جداسازی ذرات را افزایش دهد. بخش‌های مختلف یک فیلتر دیسکی عبارت است از:

 • صفحات سرامیکی یا پارچه ای
 • شاسی اصلی
 • همزن
 • سیستم خلأ
 • سیستم تمیز کننده
 • کنترل کننده

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع فیلتر دیسکی اصفهان پلاست و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله فیلتر دیسکی ۳ اینچ بلند اصفهان پلاست را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

انواع مختلف فیلتر دیسکی :

انواع مختلف فیلترهای دیسکی

تجهیزات داخلی انواع مختلفی فیلتر دیسکی با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل و بر همین اساس می‌توان آنها را به انواع زیر دسته بندی کرد:

. فیلتر دیسکی هلیکس

به این فیلترها، فیلتر دیسکی هیدرو هلیکس نیز گفته می‌شود. این فیلترها در بالای دیسک‌هایشان دارای پروانه هستند. در نتیجه آب به صورت چرخشی به حرکت در آمده و بهتر می‌تواند با دیسک‌ها درگیر شود. از طرف دیگر، نیروی گریز از مرکز نیز می‌تواند ذره‌هایی که سنگین‌تر هستند را از دیسک دور کند. از طرف دیر، دیگر ذره‌هایی که از رنج میکرونی فیلتر بزرگتر هستند، از شیارهای ریز موجود بین دیسک‌ها عبور ندهد. بنابراین آبی که از فیلتر خارج می‌شود تمیز و پاکیزه است.

. فیلتر دیسکی مودلار

نوع دوم فیلتردیسکی، فیلترهای مودلار هستند. این فیلترها بدون پروانه هستند. در نتیجه نیروی ژریز از مرکز و حرکت چرخشی آب را ندارند. به همین دلیل عموما تصفیه آب را با قدرت و دقت کمتری انجام می‌دهند. برای پروژه‌هایی که نیاز به تصفیه کامل و با دقت آب دارند، استفاده از فیلترهای دیسکی هلیکسی بیشتر از مدولار توصیه می‌شود. چون فیلتر دیسکی مدولار ممکن است تمام انواع ذرات معلق و املاح را فیلتر نکند.

در جدول زیر می‌توانید با جدول سایزبندی انواع فیلتر دیسکی اصفهان پلاست آشنا شوید:

فیلترهای دیسکی اصفهان پلاست

آیا می‌دانید پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین چیست؟ شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع پلی اتیلن خطی و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین یا LLDPE چیست؟ را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

فیلتر دیسکی معمولا بر اساس بالا بودن کدورت آب و وجود ذره‌های کلوئیدی استفاده می‌شوند. سیستم این فیلتراسیون به عنوان یک سیستم تصفیه قوی کاربرد دارد. چراکه سیستم اسمز معکوس آن برای کاهش مشهود ناخالصی‌هایی که در آب معلق هستند، کار کند.

مینی فیلتر دیسکی ۲ اینچ از بهترین فیلتر دیسکی هستند که اندازه ورودی و خروجی آنها ۲ اینچ می‌باشد. در نتیجه می‌توانند به لوله‌هایی با همین ابعاد متصل شوند.

 • فیلتر دیسکی ۴ اینچ دوقلو :

فیلتر دیسکی دوقلو ۴ اینچ اصفهان پلاست

 

 یکی دیگه از محصولات فیلتر دیسکی اصفهان پلاست، فیلتر دیسکی دو قلوی ۴ اینچ میباشد .فیلتر دیسکی آبیاری دو قلو ۴ اینچ با فرمولاسیون ویژه ای ساخته شده و روانه بازار شده است و در تمامی مراحل تولید، کیفیت و عملکرد فیلترها در اولویت می باشد.

  فیلترهای دیسکی قابلیت تمیز شوندگی آسان توسط اپراتور ،دوام فیلترها و اکونومیک بودن آنها مد نظر قرار گرفته است.

در این سری از فیلتر دیسکی حالت یک ردیفه به دو ردیفه تغییر پیدا کرده و در صورت لزوم قابلیت طراحی و نصب بصورت عمودی نیز امکان پذیر میباشد.

 

 

. مینی فیلتر دیسکی ۲ اینچ

 

 

 

سایز آنها ۶۳ میلی‌متر بوده و جنس‌شان از پلی آمید است. این فیلتر دیسکی می‌توانند تا ۱۰ اتمسفر فشار را متحمل شوند. نوع فیلتری که در آنها استفاده شده مینی فیلتر است و مدل‌شان نیز IPT می‌باشد.

رنگ مینی فیلتر دیسکی ۲ اینچ مشکی است و برای آبرسانی هم استفاده می‌شوند. بنابراین این فیلترهای دیسکی با کیفیت ,اصفهان پلاست, نه تنها آب را فیلتر می‌کنند؛ بلکه آبرسانی نیز خواهند کرد.

این محصولات به خوبی می‌توانند ذراتی تا اندازه ۱۷۵ میکرون را از خود عبور دهند. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و مصارف مختلف کاربردهای بسیاری دارد. این ویژگی از بهترین خصوصیات این فیلترها می‌باشد. محصولات اصفهان پلاست، بهترین و بالاترین درجه کیفیت را دارند و اعتماد مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. 

 

. ,مینی فیلتر دیسکی, ۱ – ۱/۲ اینچ

مینی فیلتر دیسکی ۱ – ۲/۱ اینچ از بهترین فیلتر دیسکی هستند که اندازه ورودی و خروجی آنها ۱ – ۲/۱ اینچ می‌باشد. در نتیجه می‌توانند به لوله‌هایی با همین ابعاد متصل شوند. سایز آنها ۵۰ میلی‌متر بوده و جنس‌شان از پلی آمید است. این فیلترهای دیسکی می‌توانند تا ۱۰ اتمسفر فشار را متحمل شوند. نوع فیلتری که در آنها استفاده شده مینی فیلتر است و مدل‌شان نیز IPT می‌باشد.

رنگ این فیلترها مشکی و قرمز است و برای آبرسانی هم استفاده می‌شوند. بنابراین این فیلترهای دیسکی با کیفیت اصفهان پلاست نه تنها آب را فیلتر می‌کنند؛ بلکه آبرسانی نیز خواهند کرد.

این محصولات به خوبی می‌توانند ذراتی تا اندازه ۱۷۵ میکرون را از خود عبور دهند. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و مصارف مختلف کاربردهای بسیاری دارد. این ویژگی از بهترین خصوصیات این فیلترها می‌باشد. محصولات اصفهان پلاست، بهترین و بالاترین درجه کیفیت را دارند و اعتماد مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. 

 

. مشخصات فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ بلند

سایز آنها ۹۰ میلی‌متر بوده و جنس‌شان از پلی آمید است. این فیلتر دیسکی می‌توانند تا ۱۰ اتمسفر فشار را متحمل شوند. نوع فیلتری که در آنها استفاده شده ویکتولیک است و مدل‌شان نیز IPT می‌باشد.

رنگ فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ بلند مشکی و قرمز است و برای آبرسانی هم استفاده می‌شوند. بنابراین این فیلترهای دیسکی با کیفیت اصفهان پلاست نه تنها آب را فیلتر می‌کنند. بلکه آبرسانی نیز خواهند کرد. این محصولات به خوبی می‌توانند ذراتی تا اندازه ۱۷۵ میکرون را از خود عبور دهند. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و مصارف مختلف کاربردهای بسیاری دارد. این ویژگی از بهترین خصوصیات این فیلترها می‌باشد. 

قد این فیلترها نیز ۷۵ سانتی‌متر بوده که ایده آل‌ترین حالت ممکن می‌باشد و رضایت مشتریان را به خوبی جلب می‌کند.  محصولات اصفهان پلاست، بهترین و بالاترین درجه کیفیت را دارند و اعتماد مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.  

برای خرید بهترین فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ بلند می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

*فیلتر دیسکی معمولا بر اساس بالا بودن کدورت آب و وجود ذره‌های کلوئیدی استفاده می‌شوند. سیستم این فیلتراسیون به عنوان یک سیستم تصفیه قوی کاربرد دارد. چراکه سیستم اسمز معکوس آن برای کاهش مشهود ناخالصی‌هایی که در آب معلق هستند، کار کند.

فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ کوتاه از بهترین فیلتر دیسکی هستند که اندازه ورودی و خروجی آنها ۳ اینچ می‌باشد. در نتیجه می‌توانند به لوله‌هایی با همین ابعاد متصل شوند.

. مشخصات فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ کوتاه

سایز آنها ۹۰ میلی‌متر بوده و جنس‌شان از پلی آمید است. این فیلتر دیسکی می‌توانند تا ۱۰ اتمسفر فشار را متحمل شوند. نوع فیلتری که در آنها استفاده شده ویکتولیک است و مدل‌شان نیز IPT می‌باشد.

رنگ فیلتر دیسکی ویکتولیک ۳ اینچ کوتاه مشکی و قرمز است و برای آبرسانی هم استفاده می‌شوند. بنابراین این فیلترهای دیسکی با کیفیت اصفهان پلاست نه تنها آب را فیلتر می‌کنند؛ بلکه آبرسانی نیز خواهند کرد.

این محصولات به خوبی می‌توانند ذراتی تا اندازه ۱۷۵ میکرون را از خود عبور دهند. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و مصارف مختلف کاربردهای بسیاری دارد. این ویژگی از بهترین خصوصیات این فیلترها می‌باشد.  محصولات اصفهان پلاست، بهترین و بالاترین درجه کیفیت را دارند و اعتماد مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

فیلترهای دیسکی چه ویژگی‌هایی دارند؟‌

 1. اپراتوری این فیلترها بسیار ساده بوده و اصلا پیچیدگی خاصی ندارد.
 2. نصب این فیلترها آسان است. در نتیجه می‌توان به صورت کامل آن را در سیستم لوله کشی نصب کرده و به راحتی آب ورودی و خروجی آن را تنظیم کرد.
 3. بازدهی بالای این فیلترها از ویژگی‌های خوشایند و مطلوب آنهاست. چون فیلتر دیسکی دارای طراحی خاصی داشته و تعداد فیلترهای حساب شده‌ای دارند. به همین دلیل فیلتراسیون آنها بیشتری بازدهی را داشته و بهترین نتیجه را خواهد داشت.
 4. افت فشار آب برای کسانی که قصد استفاده از فیلتر را دارند یکی از اساسی‌ ترین مشکلات و نگرانی‌ها می‌باشد. چون عموما استفاده از فیلترها باعث کند شدن روند آب رسانی می‌شود. اما فیلترهای دیسکی این مشکل را ندارند. آنها برای فرایند فیلتراسیون به هیچ عنوان سرعت آب رسانی را کند نمی‌کنند. در نتیجه شما شاهد هیچ گونه افت فشاری نخواهید بود.
 5. هر ماده‌ای که با آب سر و کار داشته باشد، ممکن است به مرور زمان دچار پوسیدگی شود. ترکیبات آهنی و فلزی به جای پوسیدگی، دچار زنگ زدگی می‌شوند. در نتیجه یکی دیگر از نگرانی‌هایی که در پروژه‌های آبیاری مشاهده می‌شود، زنگ زدگی شیارها و صفحات فیلترهاست. اما این اتفاق برای فیلتر دیسکی به ندرت می‌افتد. چون این فیلترها از بهترین روکش‌ها تهیه شدند و فلز آنها درجه یک است. بنابراین حای هیچ نگرانی و مشکلی نخواهد بود.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از انواع سیستم‌های گرمایش از کف و آشنایی با کاربردهای آن، مقاله مزیت‌های سیستم گرمایشی از کف و بهترین سیستم را مطالعه فرمایید. اگر در این خصوص سوال خاصی داشته و یا قصد سفارش دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌ شده در انتهای مطلب تماس گرفته و ثبت سفارش کنید.

خرید فیلتر دیسکی از گروه تولیدی اصفهان پلاست

در این مقاله با فیلترهای دیسکی و مشخصات آنها آشنا شدید. شما عزیزان می‌توانید برای سفارش عمده و محدود هر کدام از این محصولات، با مشخصات درج شده در انتهای مقاله تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. ما در کوتاه ترین زمان، محصولات مورد نظر را به دستتان خواهیم رساند. 

شرکت اصفهان پلاست ارائه کننده بهترین و معتبرترین فیلتر دیسکی در ایران می‌باشد. این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالات مجموعه‌ی ما دارای کیفیت تضمینی است. برای ساخت این محصولات از بهترین متریال اولیه استفاده شده و کیفیت‌شان درجه یک است. برای ثبت سفارش می‌توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و بهترین فیلتر دیسکی را در تعداد مد نظر خود سفارش دهید.

گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات محصولات با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید:

آدرس: ۱۵ خرداد غربی شیخ فضل الله نوری پلاک ۱۰

تلفن دفتر اصفهان پلاست : ۰۲۱۶۶۱۴۱۰۰۰ 

آقای امینی : ۰۹۱۲۱۲۲۶۶۵۰

اینستاگرام : esfahan_plast@

ایمیل:  info@esfahanplast.com

۵/۵ - (۵ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650