خرید لوله و اتصالات آهنی و فلزی با پایین ترین قیمت

اتصالات فلزی و آهنی ابزارهایی هستند که رابط بین لوله و ایجاد کننده انشعاب می‌باشند. البته از آنها همیشه به این عنوان استفاده نمی‌شود. ولی در اکثر مواقع کاربرد آنها چنین است. از این اتصالات در اکثر مواقع به عنوان ایجاد کننده انشعاب در خطوط جریانی استفاده می‌شود.

از طرف دیگر، اتصالات فلزی برای تقسیم بندی و تغییر مسیر جریان هم استفاده می‌شوند. در نتیجه ابعاد لوله‌ها را نیز می‌تواند کم کند. از مهم‌‌ترین کاربردهای این اتصالات فلزی می‌توان به متصل کردن لوله‌ها به یکدیگر و هدایت مسیر جریان اشاره کرد. در این مسیر آب، گاز و… به مسیر مورد نظرشان هدایت می‌شوند. راه‌های مختلفی برای اتصالات فلزی وجود دارد که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

در این مقاله از گروه تولیدی اصفهان پلاست با بهترین اتصالات فلزی و آهنی موجود در ایران و قیمت آنها آشنا خواهید شد. برای اطلاع از دیگر تجهیزات و اتصالات لازم برای آبیاری می‌توانید از دیگر مقالات اصفهان پلاست نیز استفاده کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما بهترین محصولات را با کمترین قیمت به شما عرضه کرده و اطمینان شما را سلب نخواهیم کرد.  پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع مختلف اتصالات فلزی و آهنی

انواع مختلف اتصالات فلزی و آهنی

اتصالات مغزی

این اتصالات یک قطعه فلزی می‌باشد که در دو سر خود دارای پیچ است. به کمک این پیچ‌ها مغزی به لوله متصل می‌شود. از دیگر انواع مغزی‌ها لوله مغزی است که حدودا طولی برابر با ۳۰ سانتی‌متر دارد. برای تعویض آسان‌تر این اتصالات فلزی این نوع مغزی عملیات رزوه روی آن انجام می‌شود. از لوله مغزی به جهت در مسیر قرار گرفتن لوله کشی که قصد تغییر اندازه قطر لوله دارد استفاده می‌شود. مغزی‌های فلزی که از هر دو طرف ساخته شده است از یک جهت نر و از جهت دیگر ماده است. اتصالات فلزی مغزی از ۲ نوع ساخته شده است. یکی از این انواه روپیچ توپیچ و نوع دیگر روپیچ ساده می‌باشد.

اتصالات فلزی بوشن

در این نوع اتصالات فلزی از جوش کاری برای اتصال استفاده می‌شود. در نگاه اول به نظر اتصالات ساده می‌باشند و کاربردی هستند. این اتصالات بسیار مطمئن بوده و انواع مختلفی دارند. این بوشن‌ها از موارد زیر تولید می‌شوند:

 • لوله‌های بدون درز
 • لوله‌های از جنس فلز برنجی
 • لوله‌های از جنس فلز گالوانیزه
 • لوله‌های از جنس پلاستیک PVC

بوشن نیز مثل اتصالات مغزی انواع مختلفی دارد:

 • بوشن ساده
 • بوشن روپیچ توپیچ
 • بوشن یکسر فلزی
 • بوشن پرسی

اتصالات فلزی سردنده

این اتصالات در مواردی مثل پروژه‌های گاز رسانی استفاده می‌شوند. شکل ظاهری این اتصالات فلزی طوری است که یک سر آنها دارای دنده رزوه و سر دیگرشان فاقد دنده است. این سر به واسطه جوش به لوله متصل می‌شود. پرطرفدارترین نوع اتصالات فلزی سردنده مدل NPT می‌باشد که استفاده از آن بسیار رایج است. هر یک از این مدل‌ها استاندارد خاص خود را دارند. این محصول نیز همچون مدل‌های قبلی انواع مختلفی دارد.

اتصالات فلزی سه راهی اتصال

این اتصالات از پر مصرف‌ترین اتصالات فلزی هستند که در صنعت آهن می‌باشند. کاربردی‌ترین قسمت اتصالات سه راهی‌های اتصال می‌باشند. این اتصالات فلزی انواع مختلفی دارند. برای سفارش این محصولات باید با نهایت دقت اندازه گیری کنید و به ابعاد توجه کنید. ابعاد مختلف این لوله‌ها معمولا ۶۳ – ۹۰ – ۱۱۰ – ۱۶۰ – ۱۲۵ و… با ضخامت‌های مختلف است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با تیم اصفهان پلاست ارتباط گرفته و اطلاعات کسب کنید.

اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما بهترین محصولات را با کمترین قیمت به شما عرضه کرده و اطمینان شما را سلب نخواهیم کرد.

اتصالات زانویی و انواع‌شان

کاربرد اصلی این نوع از اتصالات فلزی برای ایجاد زاویه برای تغییر مسیر جریان می‌باشد. این اتصالات زاویه‌های ۴۵ و ۹۰ درجه دارند. هر دو زاویه از جنس فولاد است و بدون درز و درزدار هستند. به لحاظ ظاهری یک سر این اتصالات فلزی دارای مغزی دنده‌ای هستند. این اتصالات ۲ مدل داشته و شعاع‌شان کوتاه و بلند است. فوق این اتصالات در ابعاد و قطرشان می‌باشد. یکی از فرق‌های مشهود این اتصالات فلزی نیز این است که در زانویی شعاع کوتاه افت فشار زیادی برای‌شان وجود دارد.

برای خرید بهترین کیفیت از این اتصالات می‌توانید از گروه تولیدی اصفهان پلاست کمک بگیرید. اصفهان پلاست، بزرگترین تولیدی اتصالات و تجهیزات آبیاری مختلف است که با کیفیت‌ترین محصولات ایرانی را تولید و عرضه می‌کند. ما بهترین محصولات را با کمترین قیمت به شما عرضه کرده و اطمینان شما را سلب نخواهیم کرد.

اتصالات فلنج

اتصالات فلنج

از این اتصالات برای اتصال دو لوله با قطرهای مختلف استفاده می‌شود. همچنین زمانی که بخواهیم مسیر حرکتی را تغییر بدهیم، از این فلنج‌ها استفاده می‌کنیم. قابل تذکر است که فلنج‌ها قابلیت انعطاف بسیار زیادی داشته و این مسئله برای تعمیر بسیار کاربردی می‌باشد. توصیه می‌شود که از این مدل اتصالات برای لوله کشی‌های زیرزمینی استفاده نکنید. فلنج‌ها انواع مختلفی دارند که در ادامه با هم آنها را بررسی می‌کنیم:

 • فلنج با سطح ساده
 • فلنج با سطح برجسته
 • فلنج جوشی
 • فلنج کور
 • فلنج روکار
 • فلنج با جوش
 • فلنج لبه دار

برای اتصال این فلنج‌ها باید حتما به موارد زیر توجه کنید:

 1. وصل کردن این لوله‌ها به برخی از تجهیزات از جمله کمپرسور، مخازن تحت فشار، پمپ و… نیاز دارد.
 2. خرید و نصب آنها هزینه بالایی دارد.
 3. آنها به شیرها و لوله‌هایی که در مسیر جریان قرار دارد متصل می‌شوند.

قیمت اتصالات فلزی و آهنی اصفهان پلاست

این روزها بازار ارز دچار نوسانات بسیار زیادی است. بنابراین قیمت ارز متغییر بوده و بالا و پایین می‌شوند. اتصالات نیز دارای تنوع بسیار زیادی هستند. متریال به کار رفته در ساخت این اتصالات بر قیمت تاثیر گذار است. از طرف دیگر، اتصالات نیز انواع مختلفی دارند که این مسئله بر قیمت نهایی تاثیر گذار است.

این اتصالات دارای کیفیت‌های مختلفی هستند. از آنجا که این اتصالات نقش مهمی دارند و حیاتی هستند، باید بهترین و کیفیت درجه یک را خریداری کنید. بنابراین می‌توانید با ارتباط با گروه تولیدی اصفهان پلاست از قیمت‌ها اطلاع پیدا کرده و بهترین اتصالات فلزی را خریداری کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با انواع انشعابات نیوفیت برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغداری مقاله لیست قیمت بهترین انعشاب قطره‌ای و پر فروش‌ترین آن (نیوفیت) را مطالعه بفرمایید.

خرید اتصالات فلزی از گروه تولیدی اصفهان پلاست

برای خرید بهترین اتصالات فلزی و آهنی و اطلاع از قیمت‌ آنها می‌توانید با گروه اصفهان پلاست ارتباط بگیرید و ثبت سفارش کنید. گروه صنعتی اصفهان پلاست با هدف استفاده بهینه از آب در کشاورزی و به کارگیری روش‌های نوین آبیاری و اشتغال زایی، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد. در اولین سال‌های آغاز فعالیت، به تولید لوله‌های تک لایه هیدروفلو پرداخت و در سال ۱۳۸۲ لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ تا ۳۱۵ را تولید کرد.

رفته رفته تعداد محصولات تولیدی به همت مدیران و پرسنل پرتلاش مجموعه افزایش یافت و کیفیت آنها نیز با کسب تجربه، هر روز بهتر شد. اکنون این تولیدی موفق امیدوار است تا در سال‌های آینده به تولیدات بیشتری دست پیدا کرده و خدمات بیشتری به کشاورزان زحمت‌کش سرزمینمان ارائه کند.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

برچسب ها :

فهرست مطالب

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121226650